REKLAM
X
Home / Genel / Göz Çevresinde Olan Yağ Bezelerine Veda Edin!!

Göz Çevresinde Olan Yağ Bezelerine Veda Edin!!

Göz çevresinde bulunan ve genel olarak sarı ve beyaz renklerde ufak çıkıntılar yağ bezesi denmektedir. Genel olarak ergenlik çağında ortaya çıksa bile ileriki yaşlarda da meydana gelme olasılığı vardır. Bu ufak yağ bezeelerinin erkenden fark edip onlardan kurtulmak daha kolaydır çünkü yağ bezeleri ileriki yaşlarda daha çok büyür ve sertleşir buna bağlı olarak da ileriki yaşlarda bundan kurtulmak daha da zorlaşabilir.

Yağ bezeleri yanlış beslenme, stres, hareketsizlik ve uykusuzluk gibi nedenlere bağlı olarak çıkabilir. En önemli faktör ise beslenme alışkanlıklarıdır. Beslenme alışkanlığımızın nasıl olduğu cildimizin durumundan hemen anlaşılmaktadır. Aşırı yağlı tuzlu ve şekerli beslenmek yağ bezelerinin çoğalmasına ve olanlarında daha fazla büyümesine neden olmaktadır. Bundan dolayı beslenme alışkanlıklarımıza yediğimiz yiyeceklerin yağlılık tuzluluk ve şekerlilik oranlarına tüketirken dikkat etmemiz gerekir.

Yağ bezelerinin oluşumu kolaydır fakat onlardan kurtulmak daha zordur. Fakat siz değerli okurlarımız için vereceğimiz muhteşem kürle yağ bezelerinizden kurtulmak daha kolay!!

REKLAM

MALZEMELER

REKLAM
  • 1 çay kaşığı çay ağacı yağı
  • 1 çay kaşığı aloe vera
  • Yarım yumurta sarısı
  • 5 damla limon

HAZIRLANIŞI

Bütün malzemeleri bir kaba koyarak karıştırın. Yağ bezelerinin olduğu bölgeyi ilk olarak temizleyin ve temizledikten sonra bu karışımı o bölgeye uygulayın ve 15 dk kadar bekletin ve daha sonra yüzünüzü yıkayın. Bu kürü sabah ve akşam olmak üzere uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı Günler…

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir