REKLAM
X
Home / Genel / Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir ?

Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir ?

   Her sabah aynaya baktığınızda gözaltı torbalarınız görünümleri ile çileden çıkarıcı olabilir. Bu nedenle onlardan bir an önce kurtulmanın çözüm yollarını arayabilirsiniz. Genellikle ciddi bir sağlık sorununun belirtisi olmasalar da kötü beslenme, düzensiz uyku, hormonal değişimler, aşırı ağlama, yaşlanma ve genetik faktörlerden dolayı ortaya çıkabilirler. Eğer gözaltı torbalarınız zaman zaman oluyor ve geçiyorsa bitkisel yöntemleri uygulayarak şişkinliğini giderebilirsiniz. Ancak sürekliliği olan kalıcı gözaltı torbalarına sahipseniz tıbbı ve kozmetik tedavi yöntemleri uygulamak daha iyi sonuçlar verebilir.

Göz Altı Torbalarının Oluşum Nedenleri Nelerdir ?

  • Hava değişiklikleri, hormon düzeylerindeki değişmeler ya da tuzlu gıdalar yeme nedeniyle vücutta sıvı tutulması,
  •  Düz bir zeminde sırtüstü yatmak,
  •  Yeterli miktarda uyumama,
  •  Şişlik, kızarıklık ve kaşıntının eşlik ettiği alerji veya dermatit. Alerjenlere bağlı olarak gözlerde kaşıntı meydana gelir. Kaşınan gözler ise gözaltında sıvı birikimine yani ödeme neden olur.
  • Kalıtsal özellikler. Ebeveynlerde ve yakına akrabalarda bu tür sorunlar varsa, sizde de 25-30 yaşından itibaren gözaltı torbaları meydana gelebilir.

İlerleyen yaşla birlikte gözaltındaki deriyi destekleyen dokular zayıflar ve kaslarda güçsüzleşme meydana gelir. Bu kayıplar zamanla ciltte sarkmalara hatta göze tampon yapan yağ bezlerinde fıtıklaşma problemlerine neden olabilir. Göz kaslarında yağ bezleri ve dokularda görülen bu değişiklikler gözaltında kabarık, şişmiş gözaltı torbalarına neden olur hatta bazen sıvı birikimi de meydana gelebilir.

REKLAM

Göz Altı Torbalarını Giderebilecek Doğal Yöntemler Nelerdir ?

1) SOĞUK KOMPRES

REKLAM

Sabah ve akşam 10 dakika boyunca göz çevresine kompres uygulayın. Soğuk kompres şişliği alır, koyu halkaların giderilmesine ve cildin daha gergin olmasına yardımcı olur.

2)  GÜL SUYU

Gül suyu yalnızca harika kokmakla kalmaz, ciltte büyük ölçüde olumlu etkilere sahiptir. Sıkılaştırıcı özelliğe sahip olduğundan ciltteki gözeneklerin küçülmesine yardımcı tonik olarak kullanılabilir. Makyaj pamuğunu gül suyuna batırın ve ardından ıslanan makyaj pedlerini gözlerinizin üzerine kapatın. Günde iki defa yaklaşık 15 dakika bekletin.

3) SOĞUK ÇAY POŞETLERİ

Yeşil çay gibi birçok çay, göz çevresindeki kılcal damarları yatıştırmaya yardımcı anti-enflamatuar özeliklere sahip olan antioksidanlar içerir. Soğuk çay poşetlerini kompres yapmak için çay poşetinizi temiz suya batırın ve buzdolabında 30 dakika bekletin. Ardından gözlerinize yerleştirin 10 dakika sonra ılık suyla durulayın. Bunlar gibi çeşitli yöntemler kullanılarak torba ve kırışıklıklardan evde doğal yöntemler ile kurtulabilirsiniz. Eğer çok ilerlemiş ise krem tedavisine geçebilirsiniz. Göz altı torbaları ve göz altı kırışıklığı hakkında daha detaylı bilgi için sayfamızda bulunan diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir