REKLAM
X
Home / Genel / Giriş Çıkış Yasağı Geldi

Giriş Çıkış Yasağı Geldi

Son dakika giriş çıkış yasağı geldi… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Nu varyantı vakalarında artış ve yayılım hızı nedeni ile bazı ülkelerden Türkiye’ye bu geceden itibaren giriş çıkışların yasaklandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın verdiği bu bilgiye göre Nu varyantı yasağı nedeni ile Güney Afrika, Mozambik, Namibya ve Zimbabve ile her türlü kara, hava ve deniz sınırları ile geçişi kapattı.

Bakan Koca Açıkladı: Türkiye’den 5 Afrika Ülkesine Giriş Çıkış Yasağı

REKLAM

Bakan Koca açıklamasına göre, ”Nu varyantı kaynaklı artan vakalar sebebiyle; Botsvana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Mozambik, Namibya ve Zimbabve’den ülkemize tüm kara, hava, deniz ve demiryolu sınır kapılarımız yoluyla bu geceden itibaren seyahat edilmesine izin verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

REKLAM
Giriş çıkış yasağı

ÇOK SAYIDA ÜLKE SEYAHATLERİ DURDURDU

REKLAM

Avrupa Birliği (AB), Güney Afrika’da tespit edilen ve B.1.1.529 olarak adlandırılan yeni Covid-19 mutasyonu nedeniyle Güney Afrika, Botsvana, Esvatini, Lesoto, Mozambik, Namibya ve Zimbabve’ye olan seyahatleri askıya aldı.

Avrupa Birliği’nin (AB) dönem başkanı Slovenya tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, 27 AB ülkesinin “Acil kısıtlamayı etkinleştirme, Güney Afrika’dan AB’ye tüm seyahatlere geçici kısıtlama getirme, gelen tüm yolculara test yaptırma ve karantina uygulamaları konusunda anlaştığı” belirtilmişti.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Baş Sözcüsü Eric Mamer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AB üyesi ülkelerin, Botsvana, Esvatini, Lesotho, Mozambik, Namibya, Güney Afrika ve Zimbabve’ye seyahatlere kısıtlama getirilmesi kararı aldıklarını doğrulayarak, söz konusu ülkelerden AB ülkelerine gelen yolculara test, karantina ve temas takibi yapılmasının önemli olduğunu vurguladı.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Yasak Elma Rol Alan Zehra Erkek Mİ?

Fox TV de yayınlanan yasak elma dizisindeki Zehra karakteri erkek mi? REKLAM Fox TV’de yayınlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir