REKLAM
X
Home / Genel / Gazeteci Uğur Dündar Sevenlerini Üzdü

Gazeteci Uğur Dündar Sevenlerini Üzdü

Gazeteci Uğur Dündar, TELE1 yayını olan ‘ Demokrasi Arenası ‘ programında anlattıkları ile izleyicileri bir hayli hüzünlendirdi. Programda Dumlupınar Şehidi olan Onbaşı Sancaktar ile babası olan Çetmili Kara Ali Çavuş’un hikayesini anlatarak izleyicileri bir hayli duygulandırdı.

REKLAM

Çetmili Kara Ali Çavuş’un 1912 yılında cephelerde savaşmak için evinden ayrıldığını aktaran Uğur Dündar, oğlu Mehmet’e 11 yıl sonra kavuştuğunu söyledi.

UĞUR DÜNDAR GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Dündar, o hikaye sırasında ise gözyaşlarını tutamadı. “11 YIL SONRA KAVUŞURLAR, BABA ERTESİ GÜN ŞEHİT DÜŞER” Dündar, hikayeye şöyle devam etti: “11 yıl sonra sarılırlar, öpüşürler ve çok hazindir baba ertesi gün orada şehit düşer. Oğlu babasının cenazesini taşırken heykele konu olmuştur.

REKLAM

“O YİĞİT DELİKANLI DA…” O yiğit delikanlı, 19 yaşındaki Onbaşı Sancaktar Mehmet’te 9 Eylül günü İzmir’e giren birliklerin en önünde giderken ş-ehit düşer. “DUMLUPINAR OLMASAYDI KİM BİLİR ADIMIZ NE OLURDU” Dumlupınar’ı unutturmaya çalışanların bu dünyada ve öbür dünyada yeri yoktur.

Dumlupınar kazanılmasaydı bugün biz yoktuk. Belki birey olarak vardık ama adlarımız kim bilir neydi. Burada bırakın konuşmayı, hür nefes bile alamazdık. Şu aldığımız nefesi bile her şeyimizi 30 Ağustos Zaferi’ne borçluyuz. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

REKLAM

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.