REKLAM
X
Home / Genel / GASTRİT VE ÜLSERE VEDA EDİN!!

GASTRİT VE ÜLSERE VEDA EDİN!!

Bağırsak problemlerinin tetikleyicisi çoğu zaman mide de başlar. Toplumda en çok rastlanan hastalıklardan biri olan gastrit ve günümüzün en büyük sorunlarından biri olmaya başlamıştır. Her yaş kesimine uğrayan, her yaş kesimini ilgilendiren bir hastalıktır. Son dönemlerde değişen yaşam koşulları, ve beslenme şekilleri mide ile ilgili olan rahatsızlıkların artmasına sebep olmuştur.

İnsanların yaşam standartlarını oldukça düşüren gastrit tedavi edilmediği taktirde ülsere ve kronik gastrit hastalığına dönüşebilir ve tedavisi yıllarca sürebilir. Gastrit ve ülser aniden ortaya çıkabilir veya zamanla yavaş yavaş kendini gösterebilir. Gastritin en açık ve bilindik tanımını mide zarının iltihaplanması, tahrişine ve aşınmasına denir. Toplumda da kendini belli eden en büyük belirtisi, geğirti, iştahın azalması ve karında nedensizce olan şişliklerdir. Gastrit ve ülserin bir çok nedeni olabilir. Bunlar hem dış etkenlerden hem de biyolojik olarak kalıtım yoluyla aileden gelebilir.

Gastritin ve Ülserin Nedenlerine Bakacak Olursak;

REKLAM
  • Düzenli ağrı kesici alımı
  • Aşırı alkol alımı
  • Yaşlılık
  • Stres
  • Kalıtımsal nedenler
  • Yediğimiz yiyecekler
  • B12 eksikliği

Bu gibi nedenler gastrite ve ülsere neden olabilir. Fakat gelişen ve değişen düzende artık doğal yöntemler sayesinde bu gibi mide rahatsızlıklarından rahatça ve daha ileri gitmeden kurtulabilmekteyiz. Bizde siz değerli okurlarımız için Gastrit ve ülserin tamamen ortadan kaldıran ve bulunmaz bir nimet olan bir çaydan türünden malzemelerinden, yapılışından ve uygulanışından bahseceğiz.

MALZEMELER

  • 1 Tatlı kaşığı Aynı safa (Portakal Nergisi) Bitkisi
  • 1 Bardak Su

HAZIRLANIŞI

Malzemelerin hepsini 3 dk kaynattıktan sonra ılımaya bırakınız. Günde 1 defa akşam yemeklerinden 2 saat sonra tüketiniz. 1 ay tükettikten sonra midenizde olan değişimi gözlerinizle göreceksiniz ve inanamayacaksınız.

REKLAM

Sağlıklı Günler…

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir