REKLAM
X
Home / Genel / Evinize Şans ve Bereket Getirecek Anneanne Yöntemi

Evinize Şans ve Bereket Getirecek Anneanne Yöntemi

Evinizin içinde küçük bir objenin yerini bile değiştirseniz evin havası, enerjisi değişir. Bunu hepimiz onlarca kere denemişizdir. Koltuğun örtüsünü değiştirmek, sehpanın yerini değiştirmek, vazoyu farklı bir yere koymak evin ortamını iyileştirir.

Aynı şekilde yeşil bitkiler de eve ferahlık katar. Yıllar içinde yapılan gözlemlere göre kimisi kıskançlığı azaltır, kimisi uykusuzluğu yener. Anadolu’da yıllardır kapı girişlerine asılan ökse otunun nazara iyi geldiğine inanılır.

REKLAM

EVE ŞANS, BEREKET, PARA GETİREN BİTKİ

Peki eve şans, bereket, para getiren bitki var mıdır? Var elbette, adı Crassula… Bitki para ağacı, bereket ağacı ya da mücevher bitkisi olarak da anılır.

REKLAM

Crassula bitkisinin olduğu evlerin bereketi hiç eksik olmaz. Bitkinin toprağına bozuk para koymak ise ev halkına para getirir.

NEREYE KOYMALI?

Evdeki kötü enerjiyi emip, eve bereket ve para getiren bu bitki evin giriş kısmına konulmalı ve mutlaka kuzeye bakacak şekilde konuşlandırılmalı.

NASIL BAKILIR?

Crassula ya da para ağacı çabuk büyüyen bir bitkidir. Çok hızlı büyüyen bitkiyi büyük bir saksıya dikmekte fayda var. Güneş ışığını seven bitki az suyla yetinir. Fazla su vermek bitkiyi çürütür. Toprağın kuruduğunu fark ettikçe sulanmalı… Dalları yaşlandıkça kalınlaşır. Her yeni açan yaprağın zenginliğinizi artıracağınıza inanılır.

REKLAM

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir