REKLAM
X
Home / Genel / Evi Hızlı Temizleme Yolları

Evi Hızlı Temizleme Yolları

Evi hızlı temizleme yollarını bu yazımızda sizlere aktararak, temizlemesi zaman alan birçok alan ve eşyanızı çok daha kısa sürede ve kendinizi daha az yorarak temizliğinizi bitirmenizi amaçlıyoruz. İşte detaylar…

Çok az insan evini temizlemekten keyif aldığını söyleyebilir. Bunun başlıca nedeni, çok zaman alan bir süreç olması olabilir. Ancak kendinizi iyi aletlerle ve basit yaşam tüyolarıyla donatırsanız, temizlik sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

REKLAM

Hayatımı kolaylaştıran her şeyi seviyorum. Bu nedenle, herkesin günlük yaşamında kullanabileceği bu harika yaşam tüyolarından sizlere de bahsetmek istiyorum.

REKLAM
Evi hızlı temizleme tüyoları

Kimyasal kullanmadan küvet veya duşa kabin nasıl temizlenir

Temizlik yaparken kimyasal kullanmayı sevmiyorsanız veya küvetinizi acilen temizlemeniz gerekiyorsa bu tavsiye tam size göre. Kiri çıkarmak ve küvetinizin daha güzel kokması için, çeyrek greyfurtu alın, şekere batırın ve bununla küvetin yüzeyini silin. Bu durumda şeker, asitle birleştiğinde kirden mükemmel şekilde kurtulan bir aşındırıcı madde olarak işe yarayacak.

Ütünün altını temizlemenin kolay bir yolu

Ütünün kirli tabanı, sık sık ütü yapan herkes için bir baş belası olabiliyor. Kimyasallar ve karmaşık işlemler olmadan nasıl temizleneceğine dair bir yöntemi paylaşacağız. Bir Parol veya Afetin tabletine ihtiyacınız olacak: Cımbızla tutun, ütüyü açın (kendinizi yakmamak için otomatik buhar işlevini kapatın) ve ısındığında temizlemeye başlayın. Tablet ısıdan erimeye başlayacak ve yol boyunca kiri çözecektir. Son olarak, yüzeyi bir havlu veya başka bir bezle hafifçe silin.

Etiketleri Çıkarmak İçin Limon Yağı

Belki de herkes Ayçiçek yağının farklı nesnelerdeki yapışkanlardan ve yapışkan kalıntılardan kurtulmaya yardımcı olduğunu bilir. Ancak, ellerinizi ve temizlenmiş yüzeyi ayrı ayrı yıkamanıza neden olan yağı nedeniyle kullanımı gerçekten hoş değil. Bu bakımdan limon yağı çok daha iyi çalışır: yağlı bir tabaka bırakmaz ve hoş bir aroması vardır.

Kızartma Yağı Lavaboyu Kirletmeden Nasıl Dökülür?

Mutfak lavabonuzu tıkamamak için et veya köfte kızarttığınız yağı ne yapıyorsunuz?. En iyi çözümü kızartma yağının çöpe atılmasıdır. Bunu yapmak için, herhangi bir kaseyi folyo ile örtün, içine yağı dökün ve sertleşene kadar bekleyin. Bundan sonra, yağlı folyoyu kolayca çıkarabilir ve çöpe atabilirsiniz.

Banyonuzun Güzel Kokması İçin Sır

Alerji veya yoğun kokusu yüzünden oda spreylerini kullanmayı sevmiyorsanız, banyonuzu güzel kokutmak için küçük bir sır vereyim mi? Bunu yapmak için en sevdiğiniz uçucu yağı alın ve tuvalet kağıdına birkaç damla damlatın.

Bir blender kolayca nasıl yıkanır

Çoğumuz blender kaplarını diğer bulaşıklar gibi yıkıyoruz. Aslında Bunu Blender yardımıyla yapmak daha kolaydır: sadece kaba su dökmeniz, deterjan eklemeniz ve blenderi yaklaşık 10 saniye çalıştırmanız yeterlidir. Bu, bariz kiri çıkarmak için yeterli olacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey kabı suyla durulamaktır.

Plastik bir kaptaki yağ lekeleri nasıl çıkar

Bu tüyonun plastik kaptaki çok eski lekeler de işe yaraması pek olası değildir, çünkü bu durumda leke plastik tarafından tamamen emilir. Ancak leke yeniyse, kabın içine su dökün, deterjan ekleyin ve içine birkaç kağıt havlu parçası koyun. Sonra kapatın ve iyice sallayın. Kağıt yağı emecek ve sadece kabı durulamanız gerekecek.

Bulaşık Süngeri Nasıl Kurutulur

Bir bulaşık süngeri özel standında neredeyse hiç kurumaz. Bir yere asmak bu konuda yardımcı olabilir. Ancak bu seçenek size göre değilse, başka bir fikir daha var: Süngeri ortasından kesin ve ortasına küçük bir delik açın. Bu, suyun lavaboya akabilmesi için musluğa asmanızı sağlar.

Bir saç fırçası nasıl temizlenir

REKLAM

Saç fırçalarını Hijyen açısından iyice yıkamalısınız. Bir fırça saç, cilt parçacıkları ve şekillendirme ürünlerinin kalıntılarını biriktirir. Neyse ki, bunu temizlemek çok kolaydır. Bir kaseyi veya lavaboyu suyla doldurun, kabartma tozu ve herhangi bir şampuan ekleyin ve saç fırçalarınızı ıslatın. Yaklaşık 30 dakika bekletin daha sonra kiri çıkarmak için ovalayın, ardından akan su altında durulayın.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.