REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Gündelik hayatımızda sigara, çay, kahve, şekerli içecekler derken hiç farkında olmasak da gün boyu sapsarı, lekelenmiş bir dişle bütün gün gezmekteyiz.

Dış görünüş açısından oldukça kötü bir görüntüye sebep olmakla birlikte, dişlerin sararmasından dolayı psikolojik olarak da kendimizi kötü hissetmekteyiz. Özellikle dış görünüşüne dikkat eden kişilerin oldukça dikkat ettiği konulardan biri olan beyaz dişler artık hayal değil.

Yazımızı okuduktan sonra bembeyaz, sağlıklı dişlerle güzel bir görünüme sahip olup, kendinize özgüven katabilirsiniz. İşte doğal ve sağlıklı yollarla evde deneyebileceğiniz diş beyazlatma yöntemleri;

  • Zerdeçal

Bir miktar toz zerdeçalı, az miktarda su ile karıştırıp diş fırçanıza sürün. İlk fırçalamadan itibaren dişlerinizdeki lekelerin ve sararmaların azaldığını göreceksiniz. Bu uygulama ayrıca ağızda oluşan bakteri ve mikropları temizleyeceği için ağız ve diş sağlığınızı da ihmal etmemiş olacaksınız. Burada önemli olan nokta bu yöntemi iki haftadan fazla uygulamayın.

  • Karbonat-Zeytinyağı

Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz zeytin yağının bir etkisi de dişlerin beyazlatılmasına yardımcı olan karbonatın aşındırıcı etkisini azaltmasıdır. Diş fırçanıza sürebileceğiniz miktarda karbonatı, zeytinyağı ile karıştırıp dişlerinizi fırçalayın. Karbonat dişlerde oluşan tabakayı söker atar. Burada önemli olan nokta bu uygulamayı ayda, 2 kereden fazla kullanmamanız. Aksi takdirde diş minesine zarar verebilirsiniz.

  • Fesleğen

Fesleğen dişleri etkili bir şekilde beyazlatmasının yanında, diş etlerinde oluşan iltihapları engellediği için ağız ve diş sağlığınızı da koruyan bir bitkidir. Kurulup toz haline gelmiş fesleğeni diş fırçanıza sürdükten sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 1-2 kez denerseniz, sürekli beyaz bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

  • Adaçayı

Özellikle kadınların vazgeçilmez bitkilerinden olan Adaçayı, dişlerin beyazlatılmasında da oldukça etkilidir. Adaçayı yaprağı diğer diş beyazlatan bitkilere göre kullanım şekli biraz farklıdır. Taze adaçayı yaprağını ezerek dişlerinize eliniz yardımı ile sürebilir ya da tıpkı sakız çiğner gibi çiğneyebilirsiniz. Acı bir tat verecek olmasına rağmen, antibakteriyel özelliği ile hem diş sağlığınızı korur hem de güzel bir gülüşe sahip olmanızı sağlar.

  • Çilek

Çilek güzel tadının yanında dişlerin beyazlatılmasında oldukça etkili bir meyvedir. Sadece dişleri beyazlatmakla kalmayıp, birde parlak dişlere sahip olmanızı sağlar. Diş fırçanıza sürebileceğiniz bir miktardaki çileği ezerek lapa haline getirin ve dişlerinizi fırçalayın ve çileğin inanılmaz beyazlatma etkisine şahit olun.

  • Tuz ve Sirke

Az miktarda tuz ve sirkeyi karıştırarak dişlerinize uygularsanız, dişlerinizin anında beyazladığına şahit olacaksınız. Sirke ağızda oluşan bakteri ve mikropları da yok ettiği için bu sayede ağız ve diş sağlığınızı da korumuş olursunuz.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Saraçoğlu Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları İçin Kür

Hareketsiz yaşam tarzı ya da uzun süre yanlış çalışmaya bağlı olarak oluşan sırt, bel ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir