REKLAM
X
Home / Genel / En Fazla Artan Altın Hangisidir?

En Fazla Artan Altın Hangisidir?

Sevgili okurlarımız bu yazımızda sizlere uzun araştırmalar sonucunda en fazla artan altın, hangi altın tipidir açıklayacağız. Detaylar yazımızda…

REKLAM

Altın fiyatları son günlerde yüksek bir artış hızına ulaştı. Herkes gram ve çeyrek altından bahsederken istatistikler ile yola çıkıldığında tam altın fiyatlarındaki yükseliş, diğer altın fiyatlarından daha fazla oldu. Bugün itibari ile tam altının alış fiyatı 4065 lira olurken satış fiyatı ise 4106 lira seviyesine yükseldi.

En fazla artan altın bu şekilde tam altın oldu. Altın alım satımı ile yatırım yapan kişilerin çeyrek altın ve gram altın yerine tam altına yönlenmeleri daha fazla kazanç sağlayabilecekleri bir durum haline gelecektir.

REKLAM

Dolarla Birlikte Altın Fiyatları Yükseldi

Doların her geçen gün yukarı yönlü artış göstermesi ile Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Bu artış ile birlikte altın da dolar ile paralel olarak yukarı yönlü artış göstermeye devam ediyor. Ülkemizde bu yönlü bir artış sadece dolar kaynaklı değil çünkü altın küresel piyasalarda da yükselişini sürdürüyor.

Altın Fiyatlarındaki Güncel Durum

En Fazla Artan Altın

Yukarıdaki tabloya göre güncel olarak altın fiyatlarını sizler için açıklayalım. Altının ons fiyatı 1847 dolar seviyelerine gelirken, çeyrek altın 1082 lira, gram altın 667 lira ve son olarak tam altın 4476 lira olduğunu gözlemleyebiliriz.

Altın Fiyatlarındaki Artış Devam Edecek mi?

REKLAM

Altın fiyatlarındaki artışın devam edip etmeyeceği bilgisini verebilmek için Merkez Bankasının kararlarını iyi analiz etmek gerekmektedir. Küresel piyasalarda ABD enflasyon verilerine göre şekillenen altın, ülkemizde Merkez Bankasının faiz kararları ile birlikte dolara etkisi, altın fiyatlarındaki artış ya da azalışı belirleyecek.

Eğer Merkez Bankası dolar kurunun Türk Lirası karşısında değerinin artmasına karşın bir harekette bulunmaz ise altın fiyatlarındaki yükseliş devam eder. Aynı şekilde Merkez Bankası, dolar kurunun düşürülmesi yönünde bir faiz kararı alır ise doların düşmesi ile paralel olarak altın fiyatları da düşecektir.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.