REKLAM
X
Home / Genel / El Titremenize Son Verecek Mucizevi Kür!!

El Titremenize Son Verecek Mucizevi Kür!!

El titremesi hemen hemen herkesin hayatının bir bölümünde tecrübe ettiği, istemsiz bir şekilde yaptığı kas hareketlerine denir. Bu durumun çoğunlukla nedeni, stres, yorgunluk, ani duygu değişimleri, metebolik eksiklikler, aşırı kahve ve çay tüketimi, öfke ve korkuya bağlı olarak gelişmektedir. Mevcut durumları ortadan kaldırmak stresli ortamlardan uzak durmak bu durumu bir nebze olsun azaltabilir. Bu durum tamamen normal bir durumdur, Herhangi bir sağlık sorunu olarak tanımlamak ve adlandırmak doğru olmaz. Herhangi bir sağlık sorunu belirtisi olarak da görülmez.

El titremesi günümüzde en yaygın görülen hareket bozukluğudur. Çoğunlukla ilk başlarda tek taraflı olarak başlamaktadır fakat zaman geçtikçe çift taraflı olarak devam edebilir. Bu durum ilk başta duygu durum değişikliğine bağlı olarak artış gösterir ve zamanla da artmaya devam eder. Cinsiyet farkı olmadan ortaya çıkan bu titremeler, özellikle yaş ilerledikçe ve 60 yaş üzeri olan kişilerde daha sık görülmeye başlar. Fakat sadece yaş ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkmayan bir durumdur. Bu durum ergenlik sonrasında ve orta yaşlarda da görülebilir.

El titremesi çoğunluklu olarak yemek yerken, su içerken ve yazı yazmaya başlarken daha çok sıklaşır. Ve bu durum ilerledikçe kişiyi rahatsız edecek duruma kadar çıkar. Bu durum genetik olarak görülebilir fakat el titremesi, nörolojik rahatsızlık hastalıklarının başında gelir.

REKLAM

Bizlerde siz değerli okurlarımız için el titremesine karşı iyi gelen muhteşem bir kürden, bu kürün malzemelerinden hazırlanışından ve uygulanışından bahsedeceğiz.

REKLAM

REKLAM

Malzemeler

  • 6-7 adet karabaş otu
  • 1 buçuk çay bardağı su

Hazırlanışı

Akşam yatmadan önce 6-7 adet karabaş otunu 1 buçuk su bardağı suda kaynatarak süzün ve ardından tüketin.

El titremesinden eser kalmayacak…

Sağlıklı Günler…

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir