REKLAM
X
Home / Genel / DÜŞÜK TANSİYONA ÇOK İYİ GELİYORLAR!!

DÜŞÜK TANSİYONA ÇOK İYİ GELİYORLAR!!

REKLAM

Günümüzün en büyük ve sıkıntı yaratan hastalıklarından biri de artık düşük tansiyon problemidir. Tansiyon rahatsızlığı özellikle de düşük tansiyon yaşlı genç ayırt etmeden her insanda ortaya çıkmaya ve sorun yaşatmaya başlamıştır. Fakat daha çok 50 yaş ve üzeri bireyleri korkutmaktadır. Düşük tansiyon bir çok organımızı yakından etkiler bunların başın da ise kalp, beyin ve böbrek gelmektedir. Düşük tansiyon problemi yaşayan kişilerde bol sıvı ve özelliklede sıvı tüketimi oldukça önemlidir. Tansiyon düşüklüğünde tansiyonu normal seviyelere getirebilmek için dönem dönem sodyum takviyesine ihtiyaç duyulmaktadır. Sodyum takviyesi düşük tansiyon rahatsızlığında en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Düşük tansiyon rahatsızlığının günümüze baktığımız da bir çok nedeni olabilir. Bunlar hem dış etkenler hem de biyolojik olarak aileden gelen nedenlerdir.

REKLAM

Peki ya düşük tansiyonun nedenleri nedir;

  • İlaç kullanımı
  • Vücudun susuz kalmasıdır.
  • Kansızlık demir ve B12 eksikliği
  • Oturduğumuz yerden aniden kalkma
  • Uzun süre ayakta kalma

Bunlar düşük tansiyonun nedenleri arasında sıralanabilirler. Düşük tansiyon rahatsızlığında başvurulacak bazı yöntemler ve çözümler vardır. Bunların en başında uzman kişilerinde tavsiye ettiği doğal yöntemlerdir. Siz değerli okurlarımız için hemen etkisini gösteren bu doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

KEREVİZ

Düşük tansiyon sorunu yaşayan kişilerin en ilk olarak tercih etmesi gereken bir yiyecek türüdür. Kereviz kullanımına özen gösterdikleri taktirde tansiyon düşüklüğü sorunu ortada kalkacaktır. Kerevizi istediğiniz şekilde tüketebilirsiniz. İster salatası yapılarak, ister yemeği yapılarak, isterseniz kaynatıp suyunu dahi tüketebilirsiniz.

ZENCEFİL

Zencefilin içerisinde çok güçlü bileşenler bulunur. İçerisinde bulunan güçlü antioksidanlar ve bazı bileşenlerle ile tüketildiğinde kan dolaşımını hızlandırır ve kan basıncını arttırır. Buna bağlı olarak da düşün tansiyonu yükseltir. Zencefili de 2 çay kaşı kadar rendeleyerek 1 su bardağı kaynar su ile dinlendirdikten sonra çay şeklinde tüketebilirsiniz.

KAHVE

Kahve kimi zaman sağlıklı bir içecek değildir. Fakat tansiyon düşüklüğünde etkilidir. İçerisinde bulunan kafeinden ötürü kan basıncını yükseltici etkiye sahiptir. Fakat aşırıya kaçmadan günde 1-2 bardak kahvaltılardan sonra tüketilebilir.

ÜZÜM

Düşük tansiyona iyi gelen mucizevi bir yiyecek olan üzüm, tansiyon düşüklüğüne birebir gelmektedir. Günde ortalama 30 adet üzüm tüketilmesinin düşük tansiyon üzerinde çok iyi bir etkisi vardır. Fakat üzümün bunun yerine de 10-15 adet kul üzümü veya 3-4 tane de badem yiyerek aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı Günler…

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.