Home / Genel / Dünyanın En Kısa IQ Zeka Testi

Dünyanın En Kısa IQ Zeka Testi

Merhaba sevgili okurlarımız. Bu yazımızda sizleri küçük bir testten geçirmek istiyoruz. Bu test kısaca 3 sorudan oluşuyor. Kısa oluşu sizi yanıltmasın çünkü soruların seviyesi bir hayli yüksek. Bu test ile kısa sürede kendinizi test edebilirsiniz.

Ancak ufak bir uyarı yapalım. Sorular göründüğü gibi basit değil 🙂 

REKLAM
X

SORULAR

1. Bir beyzbol sopası ve beyzbol topu toplamda 1,10 liraya satılıyor. Sopa, toptan 1 lira daha fazla. Topun fiyatı ne kadar?

2. Beş makine, beş dakikada beş adet parça üretebiliyorsa 100 makinenin 100 adet parça üretmesi ne kadar sürer?

3. Bir gölde bir nilüfer yaprağı bulunuyor. Bu nilüfer yaprağı, her gün kendi boyutunun iki katı büyüklüğe ulaşıyor. Nilüfer yaprağının tüm gölü kaplaması 48 gün alıyorsa gölün yarısını kaplaması kaç gün alır?

Sorular bu şekilde. Cevaplara bakmadan önce bir kenara cevapları not etmenizi tavsiye ediyoruz. Ortalama olarak sorular için 5- 10 dakikadan fazla durmamanızı tavsiye ediyoruz. Yani tek sınır süre .

CEVAPLAR

1: 10 kuruş

2: 100 dakika

3: 24 gün 

diye bulmuş olabilirsiniz. Ancak hemen sevinmeyin çünkü cevap bu değil 🙂 Cevabı bu şekilde bulanların oranı % 85 civarında ama doğru bu değil .

DOĞRU CEVAPLAR

1. 5 kuruş

2. 5 dakika

3. 47 gün

Bu cevapları bulan ancak az önce ‘cevaplar’ kısmını görünce şok geçiren okuyucularımızdan özür dileriz. Az önce doğru cevabı verdiğini düşünen ancak ‘doğru cevaplar’ kısmını görünce “Nasıl?” sorusunu soranlar için de hemen cevapların açıklamalarına geçelim.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak yeni döneme az kaldı…

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan kabine toplantısının hemen ardından çarpıcı açıklamalar geldi. Yeni kararlar üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir