REKLAM
X
Home / Hastalıklar / Covid-19 / Döviz, kripto ve altın fiyatları için herkesin gözü FED açıklamasına çevrildi…

Döviz, kripto ve altın fiyatları için herkesin gözü FED açıklamasına çevrildi…

Dolar / TL, ABD Başkanı Joe Biden ve Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan tarafından yapılacak görüşmelerden hemen önce gerilemiş olduğu seviyelerin yönünü yeniden 8,5 TL üzerine kadar çıktı. FED bu akşam içerisinde saat 21:30 sularında açıklamalar yapacak. Yarın gün içerisinde TCMB tarafından faiz kararlarını yeniden inceleyecek.

REKLAM

Haziran ayında dolar fiyatları 8,88 TL ile tarihi zirvelere kadar çıkmayı test etmesinin hemen ardından dolarda meydana gelen zayıf seyir de ABD başkanı Biden ile beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelere yönelik olarak iyimser beklentiler ile 8,2865 seviyelerine kadar gerilemesi ile dikkatleri çekti. Fakat bu durum kalıcı bir şekilde kalıcı olmayı başaramadı.

Erdoğan ile Biden, pazartesi günü içerisinde yapılacak olan baş başa ve heyetler arasında görüşmeler pozitif ve verimli bir şekilde olacak. Fakat ilişkiler sırasında sorunlar ile nasıl bir aşım olacaklarına dair ipuçları verilmemiştir.

REKLAM

Dolar ve TL kurundaki hareketlenme…

Erdoğan, Biden ile yaptıkları görüşmelerin hemen ardından ülkemizde Rusya’dan satın almış olduğu ve bu yüzden de F – 35 programından fiilen çıkarılmış olduğuna dair ifadelere yer verildi. S – 400 füzelerinin de ele alınmış olduklarını ve konuların dışişleri ile savunma bakanlıkları nezdinde izlenecek olduğu aktarıldı.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bu Hastalığa Sadece Sigara İçen Yakalanıyor!

Memorial Hizmet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Arbatlı, Buerger hastalığının sebepleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir