REKLAM
X
Home / Genel / Dolar Düşecek mi? Erdoğan Tarih Verdi

Dolar Düşecek mi? Erdoğan Tarih Verdi

Dolar düşecek mi? Erdoğan kur fiyatlarındaki artışın ne zaman düşeceğine dair bilgi verdi. Detaylar yazımızın devamındadır. Kur fiyatlarındaki artışla eş güdümlü olarak enflasyon yükselmesiyle market ürünlerinden konut fiyatlarına kadar pek çok alanda zamdan dolayı vatandaş reaksiyon göstermeye başladı.

REKLAM

Bu durumun ardından açıklama yapan Erdoğan döviz kurundaki yükselişin duracağı ve kurun düşüşe geçeceğine dair açıklamalarda bulundu.

REKLAM

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ekonomiye dair yaptığı değerlendirmede, “Yatırım, istihdam ve üretim odaklı büyüme stratejisi ile yolumuza devam edeceğiz. Türkiye artık yüksek faiz üzerine kurulu para politikasını artık terk etti.

REKLAM

Yüksek faiz sisteminde devam etseydik, bu büyüme rakamlarını göremeyecektik.” dedi. Erdoğan, stokçuluk yapanlara ve fahiş fiyat uygulayanlara da ateş püskürdü, “Stokçulara bu ülkeyi mezar edeceğiz. Ticaret Bakanlığı ile bunların üzerine üzerine gideceğiz.” diye konuştu. Başkan Erdoğan asgari ücretle ilgili de bir müjde verdi…

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Meclis Grup Toplantısı’nda parti grubuna hitap etti. Erdoğan, konuşmasında yurtiçi ve yurtdışı gündeminin yanı sıra ekonomideki son gelişmeleri de değerlendirdi. Başkan Erdoğan, yüksek faizli politika döneminin sona erdiğini, artık ihtiyaca göre faiz belirleneceği yeni bir dönemin başladığını ifade etti.

Erdoğan, ‘Ekonomide de dünya 5’ten büyüktür’ derken, faizin yüksek olması halinde büyümenin olmayacağını ifade etti. Erdoğan, stokçuları da sert sözlerle eleştirdi, “Onlara bu ülkeyi mezar edeceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN MECLİS GRUP TOPLANTISINDA ÖNEMLİ MESAJLAR

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bütçenin Genel Kurul çalışmalarından sizlere başarılar diliyorum. En önemli görevlerden biri olan bütçe çalışmaları, vekillerin birikimleri ve kabiliyetlerini ortaya çıkaran mecralardır. Yakından takip ettiğim bütçe görüşmeleri sürecinde yer alan arkadaşlarımın her birini tebrik ediyorum. İnşallah 2022 bütçemizi hükümetimiz, milletimiz ve ülkemize kazandıracağız.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir