REKLAM
X
Home / Hastalıklar / Diş Tartarları İçin Kür Tarifi

Diş Tartarları İçin Kür Tarifi

Bir çok ağız hastalığına ve diş kaybına neden olan diş tartalarından kurtulmanın oldukça basit yöntemleri vardır. Yalnızca sağlık açısından değil dış görünüş açısından da oldukça kötü bir görüntüye sebebiyet veren diş tartarlarından kurtulmak mümkün. Nasıl mı ? Buyurun yazımızda;

Sağlıklı ışıl ışıl parlayan ferah bir gülüş herkesin hayalidir. Sağlıklı dişler sizi daha pozitif ve enerjik bir insan haline getirir.

Diş tartarları dişleri fırçalamama, diş ipi kullanmama gibi sebeplerden dolayı dişlerde kalan yemek artıklarından dolayı oluşur. Dişlerde birikin bu artıklar zamanla plak oluşturur ve dişlerin çürümesine, inanılmaz ağrılar çekmenize neden olur. Bu yazımızda doğal yollarla etkili bir şekilde diş tartarlarından kurtulabileceğiniz kürleri sizler için derledik…

REKLAM

Ceviz Kabuğu Kürü

Malzemeler;

  • 50 gram Ceviz Kabuğu
  • 1 bardak Su

Hazırlanışı ve Uygulama Biçimi;

Bir kap yardımı ile kaynattığınız suyun içerisine ceviz kabuklarını atın ve dakika kadar kaynatın. Kaynayan suyun altını kapattıktan sonra ılımaya bırakın. Dişlerinizi fırçalamadan önce diş fırçanızı kürün içerisine koyarak 5 dakika kadar bekletin. Günde 3 kez bu kür ile dişlerinizi fırçalayın. 10 gün gibi kısa bir sürede dişlerinizdeki inanılmaz değişimi fark edeceksiniz.

Karbonat Kürü

Malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı Karbonat
  • 3-4 gram Tuz

Hazırlanışı ve Uygulama Biçimi

REKLAM

Bir kap içerisine tuzu ve karbonatı karıştırın. Diş fırçanızı biraz ıslattıktan sonra karışımın içerisine bastırın ve dişlerinizi dikkatli bir şekilde fırçalayın. Tuz burada pH dengesini sağlar ve karbonatta dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Burada dikkat etmeniz gereken durum şudur: Karbonat etkili bir madde olduğu için dişlerinizi fırçalarken dikkat etmelisiniz ve bu kürü alışkanlık haline getirmemeniz gerekmektedir.

Limon Suyu Uygulaması

Limon asidik yapısı ile dişlerinizdeki plakları ve diş tartarlarını temizlemekte oldukça etkilidir. Haftada 12 kez dişlerinizi limon suyu yardımı ile fırçalarsanız, dişlerinizde plak oluşmasını engelleyebilirsiniz.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kas ve Kemikleri Güçlendiren Kür

Sağlıksız ve dengesiz beslenme nedeni ile vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri tam olarak alamıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.