REKLAM
X
Home / Genel / Devletten 1126 Lira Maddi Destek

Devletten 1126 Lira Maddi Destek

Devletten 1126 Lira Maddi Destek! Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1126 lira maddi destekte bulunuyor. Peki başvuru şartları nelerdir? Kimler başvurabilir? Başvurular nasıl yapılıyor? Tüm detaylar yazımızda…

Sosyal devlet anlayışı ile hareket eden devletimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi destek sağlamaya devam ediyor. Bu bağlamda Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahibi vatandaşlara aylık 1126 lira maddi destek paketi hazırladı.

REKLAM

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SGK ve İŞKUR gibi kurumlar vatandaşlara maddi yardımlarda bulunuyor. Bu tarz yardımlardan benzerini de Vakıflar Genel Müdürlüğü üstleniyor.

REKLAM

Özellikle öğrencilere verdiği maddi destek ile bilinen Vakıflar Genel Müdürlüğü bu kez ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunuyor.

Peki bu destek paketine nasıl başvuru yapılır? Başvuru şartları nelerdir? Detaylar için yazımızı okumaya devam edin.

1126 Lira Maddi Destek Başvuru Şartları

Vakıflar Genel Müdürlüğü, ‘Muhtaç Aylığı’ kapsamında anne ya da babası olmayan en fazla bir ebeveyni olan çocuklara, en az % 40 engeli olan vatandaşlara, SGK güvencesi olmayan vatandaşlara, gelir getirici herhangi bir gayrimenkule sahip olmayan vatandaşlara ve SGK ya da Bağ Kur güvencesi ile herhangi bir yerde çalışmayan vatandaşlara maddi destek yardımınca buluyor.

REKLAM

1126 Lira Destek Başvuruları Nasıl Yapılır?

‘Muhtaç Aylığı’ çerçevesinde aylık 1126 lira, başvuruları kabul edilen vatandaşların hesabına yatırılır. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasını ziyaret edebilir.

Muhtaç Aylığı Başvuruları İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız;

https://www.vgm.gov.tr/faaliyetler/hayir-hizmetleri/muhtac-ayligi

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.