REKLAM
X
Home / Genel / Devlet Kış Yardım Parası Veriyor

Devlet Kış Yardım Parası Veriyor

Devlet kış yardım parası veriyor… Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine kış yardım parası veriyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çatısı altında gerçekleşecek olan kış yardım parası, zorda olan vatandaşların bir nebze de olsa rahat nefes almasını sağlayacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuya ilgili detayları şu şekilde aktardı.

Toplamda 2.5 Milyar Lira Kış Yardım Parası Dağıtılacak

2022 yılına girmemize sayılı günler kala Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanıktan yeni yılda yakacak ve elektrik yardımları için ihtiyaç sahipleri vatandaşlara toplamda 2.5 milyar liralık fon ayırdıklarını açıkladı.

REKLAM

Bakan Yanık tarafından yapılan açıklamada kış mevsimi boyunca özverili bir şekilde yardımların devam edeceği bilgisini verdi. Sosyal devlet anlayışına uygun olarak sadece yakacak ve elektrik yardımının dışında vatandaşlara destek paketlerinin de oluşturulacağı bilgisini verdi.

kış yardım parası

Yakacak Kömür Dağıtılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık açıklamalarının devamında Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu tarafından yakacak kömür sevkiyatı yapılacağı bilgisini de verdi. Yapılan sevkiyatın ardından alınan kömürler ihtiyaç sahibi hanelere dağıtılacak. Yardımlar kış mevsimi boyunca devam edecek.

Başvurular Hangi Kanal Üzerinden Yapılıyor?

Yeni yılın kış ayı için ayrılan yardım miktarlarına başvurular e- Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Ayrıca bakanlığın oluşturduğu diğer destek paketlerine de e- Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. Tüm bunların dışında elektrik yardım parası e- Devlet yerine PTT üzerinden gerçekleştirilecek.

REKLAM

Başvurular için linkler;

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671

Eğer link üzerinden başvuru yapamaz iseniz ;

Kömür yardımına, başvuru için gerekli belgelere ve başvuru şartlarına dair ayrıntılı bilgi edinmek adına ALO183 ya da ALO144 Sosyal Destek hatlarından birini arayabilirsiniz.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.