REKLAM
X
Home / Genel / Devlet Ev Onarım Desteği Veriyor

Devlet Ev Onarım Desteği Veriyor

Devletten ev onarım desteği geliyor. Başvuran kişilere 20 bin liraya kadar nakdi yardım yapılacak. Eski ve tamir gerektiren evi olanlar bu yardımdan faydalanabilecek. Detaylar için yazıyı okumaya devam edin…

Yaşadığınız ev onarım gerektiriyor ise eski ve bakımsız ise devletten ev onarım desteği alabilirsiniz. Bu arada bu destek geri ödemesiz yapılacak. Bu sayede vatandaşlar evlerini tamirata sokup yenileyebilecek. Verilen destek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanacak.

REKLAM

Devletten 20 Bin Lira Ev Onarım Desteği

Onarıma ihtiyaç duyan, bakımsız ve eski evlere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 20 bin liraya varan nakdi yardımda bulunacak. Sosyal devlet anlayışı ile hareket eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşların mağduriyetini giderek rahat bir ortamda yaşamasını sağlamak istiyor.

REKLAM

Devletten Sosyal Yardım Programları

Sosyal devlet anlayışıyla birçok alanda sosyal yardım programları oluşturan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, gıda ve barınma gibi vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda yaptığı yardımlarla geçim sıkıntısı yaşayan hanelerin yaşadığı sıkıntıları gideriyor.

Yardım Detayları

Devlet barınma yardımları kapsamında beton ev, prefabrik ev yapım yardımı ve ev onarım desteği adı altında 3 farklı alanda destek sağlıyor. Destek programları ile ihtiyaç sahiplerine nakdi yardımda bulunuyor.

Program kapsamında prefabrik ev yapımı için başvuran vatandaşlara 30 bin lira, betonarme ev yapımı için başvuran vatandaşlara 40 bin lira ve tadilat-onarım desteği için başvuran vatandaşlara 20 bin lira nakdi destek yapılıyor.

Devlet Ev Onarım Desteği Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlı tarafından oluşturulan destek programlarında başvuru şartları şu şekilde;

  • Başvuru yapılan hanede bireylerin kişi başı geliri 852 lira ve altında olması gerekmektedir,
  • Başvuru yapan kişilerin 18 yaşın üzerinde olması gerekmektedir,
  • Başvuruda bulunacak bireyin engellilik, dul olma, tek ebeveynli aile gibi olma şartlarından birini taşıma,
  • Bakım onarımı yapılacak hanenin tam hisseli tapusuna sahip olması gerekmektedir.

İlgili programa başvurular Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı İl Müdürlüklerinde gerçekleştirilmektedir.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.