REKLAM
X
Home / Genel / Devlet Eşya Yardımı Nasıl Alınır?

Devlet Eşya Yardımı Nasıl Alınır?

Devlet Eşya Yardımı… Dar gelirli vatandaşlara çeşitli yardım olanakları sağlayan Aile Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine 5 bin liralık eşya yardımı olanağı sunuyor.

REKLAM

Aile Bakanlığı’nın yapacağı yardım doğrultusunda geçim sıkıntı yaşayan vatandaşlara ev eşyası edinebilmeleri için nakdi destek sağlanacak.

Devlet Eşya Yardımı 5 BİN LİRALIK YARDIM

Belediye, Valilik ve Kaymakamlık gibi kurumlardan da ev eşyası yardımı alabilecek olan vatandaşlar, ayriyeten Aile Bakanlığı’ndan da ev eşyası yardımı alabilirler. İhtiyaç sahiplerine sunulan nakdi desteğin tutarıysa 5 bin lira olarak belirlendi.

REKLAM

Devlet Eşya Yardımı KİMLER FAYDALANABİLİR?

Aile Bakanlığı tarafından 5 bin liraya dek yapılan nakdi destekten doğal afet gibi elde olmayan imkanlarla eşyalarını kaybeden mağdur durumdaki vatandaşlar yararlanabilir. Ayrıca birçok alanda sosyal yardımda bulunan bakanlıktan ihtiyaç sahibi hanelere barınma desteği imkanı da sağlanıyor.

beyaz eşya yardımı

BARINMA DESTEĞİ NEDİR?

Aile Bakanlığı barınma desteğiyle ilgili bir duyuru yayımladı. Bakanlığın ilgili destek paketiyle ilgili yayımladığı duyurusunda, “Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.” ifadeleri yer aldı.

REKLAM

BAŞVURULAR NEREYE YAPILMALI?

Bakanlık tarafından ihtiyaç sahiplerine sunulan habere konu destek paketlerine ve diğer tüm sosyal yardımlara Bakanlığa ait ilçe ve il sosyal yardımlaşma vakıflarından ya da e-devlet üzerinden başvuruda bulunulabilir.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.