REKLAM
X
Home / Genel / Delta plus ile çift doz aşı olanlar için korkutan haber: Bir kişide gözlendi!

Delta plus ile çift doz aşı olanlar için korkutan haber: Bir kişide gözlendi!

Korona virüs salgın süreçleri için Hindistan kanadından herkesi korkutan açıklamalar geldi. Hindistan varyantı olarak isim verilen Delta varyantı ile mutasyon süreçlerine uğramış olan Delta plus çift doz aşı olan bir kişide daha meydana geldiği gözlendi.

REKLAM

Çin Vuhan kenti sınırlarında ilk olarak meydana gelen ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran korona virüs süreçleri için herkesi korkutan haberler geldi. Hindistan varyantı olarak isim verilen Delta varyantı ile mutasyon süreçlerine uğramış olan Delta plus çift doz aşı olan bir kişide daha meydana geldiği gözlendi.

Ülkemizde var mı?

Sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından gelen açıklamalar sırasında Delta varyantı ülkemizde tam 134 kişi tarafından gözlendi. Fakat hala Delta Plus olduğu gözlenmedi. İlk olarak Nisan ayında meydana gele bu durum ABD, İngiltere, Portekiz, İsviçre, Japonya, Polonya, Nepal, Rusya ve Çin’de gözlenmiş oldu.

REKLAM

Hindistan sınırlarının en önde gelen virologları tarafından gelen açıklamalar sırasında Delta plus varyantı sırasında delta ile benzer olan belirtilerin olduğuna dair dikkatler çekildi. Bu süreç içerisinde en çok gözlenen durumlar olarak da öksürük, ishal, ateş ve bağ ağrıları yanı sıra deri döküntüler, el ile ayak parmaklarında renk değişiklikleri gözlendi. Mide ağrısından bulantısına ve iştahsızlık gibi durumlar da nadir olarak gözleniyor.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bu Hastalığa Sadece Sigara İçen Yakalanıyor!

Memorial Hizmet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Arbatlı, Buerger hastalığının sebepleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir