REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / Cildi Sıkılaştıran ve Gençleştiren Kür

Cildi Sıkılaştıran ve Gençleştiren Kür

Evde kendi imkanlarınız ile sağlıklı ve sıkı bir cilde sahip olmak ister misiniz? ” Evet!!! ” dediğinizi duyar gibiyim. Birazdan bilgilerini aktaracağımız kür tam size göre.

REKLAM

Her ne kadar doğal bir süreç olsa da yaşlanma, çevre ve iklim koşulları, düzensiz ve sağlıksız beslenme, stres, ağır çalışma şartları, doğal olmayan kozmetik araçları gibi nedenlerden dolayı cildimiz de sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaktadır.

Sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak için pahalı estetik operasyonlara ya da dermatologların önereceği bitkisel tedavilere çok da ihtiyacınız yok çünkü bu kür ihtiyacınız olan güzelliği siz değerli okuyucularımıza sunacak.

REKLAM

Tamamen doğal malzemelerden oluşan kürümüz cildinizi besleyecek, gerilmesine yardımcı olacak ve ihtiyacı olan nemi almasını sağlayacak.

Malzemeler

  • 1 adet yumurta akı
  • Yarım çay kaşığı limon suyu
  • 1 dilim avokado

Hazırlanışı ve Uygulama Şekli

Sarısından ayırdığınız yumurtanın akını küçük bir kaba aktarın ve 1 çay kaşığı kadar limon suyunu ekleyin. Ardından püre haline getirdiğiniz avokado dilimini de kaba ekleyerek homojen bir hal alana kadar iyice karıştırın.

Kürü uygulamadan önce uygulayacağınız bölgeyi (yüz, boyun, el gibi) yıkayarak temizlemelisiniz. Kürü parmaklarınızın arasına alarak uygulayacağınız bölgeye masaj yapar gibi dairesel hareketler ile uygulayınız. Cildinizin durumuna göre 5-10 dakika içerisinde maskeniz kuruyacaktır. Uyguladığınız bölgede kuruyan maskenizi ılık su ile yıkayarak cildinizi durulayınız. Kürün faydalarını görmek için haftada 3 kere uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Tüm bunların yanısıra sağlıklı ve sıkı bir cilt için;

  • Sağlıklı beslenin
  • Alkol ve tütün gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durun
  • Bilinmeyen ve doğal olmayan kozmetik ürünleri kullanmamaya özen gösterin
  • Hayatınızdan stresi çıkartın
  • Mevsime ve çalışma koşullarına göre cildinizi nemlendirin
  • Düzenli uykunuzu alın

Esen kalın…

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Alzheimerdan Korunmak İçin Bunları Terkedin

ALZHEİMER HASTASI OLMAMAK İÇİN TERKETMENİZ VE EDİNMENİZ GEREKEN 9 ALIŞKANLIK Demans hastası olan bir tanıdığınız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.