REKLAM
X
Home / Genel / Çamaşır Makinesi Temizleme Yolu

Çamaşır Makinesi Temizleme Yolu

Çamaşır makinesi temizleme yollarını bu yazımızda sizler için açıklayacağız ve üstelik oldukça basit bir yöntem yardımıyla…

Çamaşır makinenizi temizlemenin bu kadar kolay alabileceğinizi tahmin edemezdiniz! Peki çamaşır makinenizi en son ne zaman temizlediğinizi hatırlıyor musunuz?

Çoğu insan çamaşır makinesinin temizleneceğini bilmez. Sonuçta çamaşır makinelerinin görevi temizlik yapmaktır ve temiz olmayan bir makinenin çamaşırları temiz bir şekilde temizlemesini bekleyemezsiniz. Bu yüzden çamaşır makineleriniz temizlemek haftada bir yapılması gereken bir uygulamadır. 

REKLAM

Şanslıyız ki uygulaması çok kolay bir yöntemi var!

Çamaşır makinenizi daha önce hiç temizlememiş olabilirsiniz. Üzülmeyin yalnız değilsiniz. Çoğu insan çamaşır makinelerinin temizlenmesi gerektiğinin farkında değillerdir ya da temizlemeyi unuturlar. Üzülmeyin ki bu temizlemeyi yapmanız için bütün makineyi parçalara ayırmanıza gerek yok.

Gerekli Malzemeler :

REKLAM
  • 480 ml sirke
  • 45 g karbonat
  • 60 ml su
  • Bir bez

Şimdi sizlere çamaşır makinenizi sadece bu malzemeleri kullanarak nasıl temizleyeceğinizi anlatacağız.

REKLAM

Yapmanız Gerekenler

  1. Karbonat ve suyu bir kapta güzelce karışana kadar karıştırın. Bu karışım makineniz için deterjan görevi görecektir.
  2. Hazırladığınız karışımı makinenizin deterjan bölüme dökün ve ardından sirkeyi de deterjan bölümüne ekleyin. Makinenizi yüksek sıcaklıkta ve normal bir programda çalıştırın.
  3. Makineniz yıkamayı bitirdikten sonra kalan artıkları bir bez yardımıyla silin. İşte bu kadar! Makineniz yeni gibi temiz!

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.