REKLAM
X
Home / Genel / Çalışan annelere devletten dev destek!

Çalışan annelere devletten dev destek!

Çalışan annelere, küçük yaştaki çocuklarının bakımı için işlerini bırakmak durumunda kalabiliyor. Devlet bu noktada çalışan annelerin istihdamını korumaya yönelik dev bir destek paketi sunuyor.

REKLAM

AB ile ortak olarak hazırlanan uygulama kapsamında çalışan annelerin istihdamını korumak ve çocukların hayat koşullarını konforlu hale getirebilmek için hanelere 5 bin 553 liralık bakıcı desteği veriliyor. Ancak uygulamadan yararlanmak isteyen anneler için belirli şartlar var.

Çalışan annelere

Çalışan annelere Destek Nasıl Oluyor?

Bakıcı desteği, AB ile ortaklaşa olarak oluşturulan çalışan annelerin istihdamını korumak ve çocuklarına konforlu hayat koşulları oluşturmak, bununla birlikte sertifikalı ve eğitimli bakıcıların istihdamını sağlamak amacıyla oluşturulmuş yardım paketidir.

REKLAM
Çalışan annelere

YENİ YILLA BİRLİKTE 375 EURO OLACAK

AB ile ortaklaşa olarak düzenlenen program çerçevesinde hanelere 325 Euro olarak bakıcı desteği veriliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yeni yılla birlikte açıklanan tutarın değişiklik göstereceğini ve 50 Euro artışla birlikte 375 Euro olarak çalışan annelere verileceğini duyurdu. Artışla birlikte çalışan annelere aylık 5 bin 553 lira bakıcı desteği verilecek.

REKLAM

Çalışan annelere Başvuru Nasıl Yapılır?

Proje Ankara, İstanbul veya İzmir’de ikamet eden anneleri kapsıyor. Destek kapsamında 0 ile 2 yaş arasında çocuğu olan (4A) SSK’lı anneler yer alıyor. Ayrıca anneler çocuğuyla aynı evde bulunmalı, bekar anneler çocuklarının velayetine sahip olmalı. Başvuracak annelerin sigortalı olarak çalışması gerekiyor.

Projeden faydalanmak isteyen anneler, analık izninde olmalı. Bir diğer şart ise bakıcıya yapılacak aylık ödemelerin en az asgari ücret düzeyinde olması gerekiyor.

Uygulamadan faydalanmak isteyen ve şartları sağlayan kişiler için BAŞVURU FORMU

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir