REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / Burun Tıkanıklığına İyi Gelen Kür Tarifi

Burun Tıkanıklığına İyi Gelen Kür Tarifi

Özellikle kış aylarında havaların soğuması burun tıkanıklığına sebebiyet vermektedir. Bu durum ciddi manada günlük hayatımızı zorlaştıran bir durumdur. Bunun yanında gece uyurken ve sabah uyandığınızda burnunuzun tıkalı olması kalitesiz bir uykuya neden olmaktadır ve tüm gününüz bu nedenle yorgun geçmektedir.

Soğuğa bağlı gribal enfeksiyona ve ya alerjik reaksiyonlara bağlı olarak yaşadığınız burun tıkanıklığını doğal yollardan gidermek için birazdan aktaracağımız kür tam sizlere göre. Buyurun yazımızda;

REKLAM

Bu kürün uygulanma yöntemi daha önceden aktardığımız kürlerden farklı olarak buhar yöntemi ile uygulayacak olmamızdır. Çünkü buhar soluma yöntemi diğer yöntemlerden daha etkili ve hızlı sonuç vermektedir.

REKLAM

Solunum yolu ile soluyacağımız kür burundaki şişkinlikleri indirir, burun deliklerini açar bu sayede rahat nefes almanızı sağlayabilirsiniz.

Burun Tıkanıklığını Gideren Okaliptüs Kürü

  • 1 – 1,5 litre su
  • 7-8 damla okaliptüs yağı
  • Bir tatlı kaşığı biberiye otu

Hazırlanışı ve Uygulama Şekli

REKLAM

Hazırladığınız kaynar suya belirttiğimiz miktarda okaliptüs yağını ve biberiye otunu ekleyin ve 1 dakika kadar karıştırın. Ardından büyük bir banyo havlusunu başınızın üstüne alarak kaba doğru eğilin ve çıkan buharı iyice soluyun. Burun tıkanıklığını anında kesecektir.

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir