REKLAM
X
Home / Genel / Bu Yöntemler İle İşitme Kaybına Son Verin!!

Bu Yöntemler İle İşitme Kaybına Son Verin!!

Duyma sorunlarında bazen kulak kirliliğinden dolayı meydana gelmektedir. Daha net ve iyi duymak için kulakları temizlemekte fayda var. Ancak tam bir temizlikten ziyade kendiniz doğal olarak yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. Hem de doğal yöntemlerle… Bu yöntemler ile kulakta yer alan kirleri daha kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. Şimdi bu yollara göz atalım:

Bir pamuğa ıslanana kadar kolonya ve sirke damlayıp kulağınızın içine sokun. Bir süre bekledikten sonra kuru bir peçete ya da pamukla temizleyin. Duş alarak da kulaklarınızı yıkayabilirsiniz. Kolonya ve sirke kulakta yer alan sertleşmiş kirleri yumuşatıp çıkmasına yardımcı olur.

2: Tuzlu Su

REKLAM

Kulakların daha temiz bir yapı kazanması için deniz suyunda yüzme tavsiye edilir. Kış aylarında su tuzlu su ile kulaklarınızı yıkayabilirsiniz. Kirlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

REKLAM

3: Zeytinyağı

Kulağınıza bir kaç damla zeytinyağı damlatarak kirlerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında temizleyerek kirleri kolay şekilde uzaklaştırmış olacaksınız.

4: Nane Suyu

Bir kaç tutam naneyi limon ile birlikte kaynatın. Soğuduktan sonra bu sudan bir kaç damla kulağınıza damlayıp yıkayın. Bu da kirlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

5: Çay Ağacı Yağı

Bir bardak suyun içine bir kaç damla çay ağacı yağı damlayıp suyu kaynatın ve çıkan buhar ile kulağınıza tutun. Bir süre sonra kirlerin yumuşadığını göreceksiniz.

Sağlıklı Günler…

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

REKLAM Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir