REKLAM
X
Home / Genel / Bu Kür ile Depresyondan Hemen Çıkacaksınız!!

Bu Kür ile Depresyondan Hemen Çıkacaksınız!!

Depresyon aslında bir ruh hali durumunu tanımlayan ve belirten bir sözcüktür. Fakat psikiyatrik bir bozukluğu anlatmak için de zaman zaman kullanılabilir. Bir kişi için depresyonda denildiğinde o kişinin bir ruhsal çöküntü içinde olduğunu rahatlıkla anlamaktayız. Gündelik yaşamda gündelik ortamlarda herkes zaman zaman kendini moralsiz, üzgün mutsuz hatta karamsar hissedebilir. Hele ki şu pandemi süreci boyunca insanların uzun süredir kendini bir çöküntü halinde mutsuz üzgün hissetmesi çok normaldir.

Gündelik yaşantımız, gündelik olaylar insanların ruh halini ister istemez olumsuz yönde etkilemektedir. Ancak bu durumun depresyondan farkı, kişinin kendisinin bu durumu çözümsüz, yetersiz hissetmesidir. Gündelik yaşantımız, gündelik olaylar morali bozulan kişiyi olumlu gelişmeler ile tekrar iyi hissettirirken, depresyon hastalığında kişinin kendisi olaylara bağlı olarak kendini daha iyi hissetmez.

Etkili bir şekilde tedavi edilmeyen depresyon rahatsızlığında intihar ve ölüm riski % 15 civarında seyretmeye başlamıştır. Depresyon şu anda dünya genelinde en fazla yetki kaybı olan hastalıklar arasında 4. sırada yerini almaktadır. Bunların yanında tedavi edilmemiş depresyon sorunları, başka ruhsal hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır.

REKLAM

Bu durumla başa çıkmak için artık daha basit ve kolay…Siz değerli okurlarımız için bu durumu ortadan kaldıracak bir kürden, malzemelerinden hazırlanışından ve uygulanışından bahsedeceğiz sizlere.

REKLAM

Malzemeler (Sabah uygulanacak kür)

  • 5-6 tane taze ıspanak
  • 10-12 maydanoz sapı
  • 3 bardak kaynamış su

Ispanakları ve maydanozları sıcak suyun içerisine atın ve 3 dk kaynatın ve kaynattıktan sonra ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra sabahları kahvaltıdan sonra 1 bardak olarak için.

Malzemeler (Akşam uygulanacak kür)

  • 5-6 yaprak ıspanak
  • 8-10 yaprak tere (saplarıyla olacak)
  • 2,5 bardak su

Ispanakları ve tereleri kaynayan suyun içine atın 3 dk kaynatın. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakın, Ilıdıktan sonra akşamları yatmadan önce 1 bardak olarak için

Sağlıklı Günler…

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir