REKLAM
X
Home / Genel / Bu 10 şey sizi Zehirliyor!!

Bu 10 şey sizi Zehirliyor!!

Sevgili okurlarımız hepimizin günlük hayatında ve özel hayatında kullandığı bir çok ürün vardır. Bunların yanı sıra özel olarak kullandığımız şeylerin dışında herkesin evinde bulundurduğu bazı eşyalar da vardır. Bunların zehir saçtığını be ölüme yol açtığını biliyor muydunuz? Sevgili okurlarımız sizlere bu yazımızda evinizde bulunan ve özel hayatınız da da çok sık kullandığınız bu ürünlerden bahsedeceğiz.

REKLAM

  • PARFÜMLER

Parfümlerin nerede ise hepsinde toksit maddeler kullanılıyor. Bu maddeler solunduğunda ise mide bulantısı, baş dönmesi ve akciğer ve karaciğerde tahrişe sebep oluyor hatta ve hatta böbrek rahatsızlıklarına yol açıyor. Ve nerede ise dünyada her bireyin en az bir adet parfüm kullanıdğını biliyoruz.

REKLAM
  • YATAKLAR

Bildiğimizin aksine yataklar artık çok da güvenilir değiller. Bir çok yatağın içinde alevlenmesini zorlaştırmak için PBDEs adlı bir madde bulunmaktadır ve bu madde insanların ölümüne yol açabilecek kadar zehirli bir maddedir. Bu madde düşük sperm kalitesine, üreme organlarında hasara ve tiroid hastalıklarına yol açmaktadır.

  • DUŞ PERDELERİ

Bazı duş perdelerinin içinde ftalat denilen bir madde vardır. Bu maddenin plastiği esnekleştirdiğini fakat kişilerde öğrenme, hafıza ve beyin fonksiyonları hasarı gibi hastalıklara yol açmaktadır.

  • BÖCEK İLAÇLARI

Bilim insanlarının böcek ilaçlarının çocukların üzerinde sinir hastalıklarının ortaya çıkarttığını belirtmiştir. Bunun yerine evden haşeratı uzak tutmak için evin içine ilaç sıkmak yerine her yeri temiz tutmaya özen göstermelisiniz.

  • TEFLON TAVALAR

Teflon tavalar kadınlar için mutfak gereçleri içinde vazgeçilmez bir ürün. Fakat içerisinde yapışmaz olmalarını sağlayan polytetrafluoroetilen denilen bir madde bulunmaktadır. Ve bu madde yüksek ısıyla karşılaştığında zehirli bir gaz yaymaktadır. Bu yüzden teflon tavalardan uzak duralım.

REKLAM
  • KONSERVE GIDALAR

Konserve gıdalar çalışanlar için özellikle vazgeçilmez bir nimet. Fakat içerisinde bulunan BPA maddesi hormonları bozmaktadır. Ve bu madde erkeklerde kısırlığa, kalp hastalıklarına ve diyabete yol açmaktadır. Konservelerden uzak durmamız gerekmektedir.

  • MISIR VE SOYA FASÜLYESİ

Mısır ve soya fasulyesini bir bölüm mahsulün veremli olmasını sağlamak ve tarlaları yabanı otlara karşı korumak için genetik mühendislik kullanmaktadır.

  • KURU TEMİZLEME

Kuru temizlemelerin inatçı lekeleri bile çıkardığını biliyoruz ve kuru temizlemeleri genellikle bunun için kullanıyoruz. Fakat kuru temizlemeler bunun için PCE adlı bir kimyasal kullanmaktadırlar. Ve muhtemelen bu madde kanserojen bir maddedir. Ve bu madde karaciğer böbrek ve sinir sistemi hastalıklarına yol açmaktadır.

  • TV VE OYUN KONSOLLARI

Oyun ve televizyonların elektronik kablolarından ve kumandalarında alev almasını engellemek için BFR denilen bir madde kullanılmaktadır. Ve bu maddeler beyin gelişimini engellemektedir.

  • YUMUŞATICILAR

Yumuşatıcıların içinde amonyum denilen bir madde bulunmaktadır. Bu madde ciltte tahrişe baş ağrısına ve solunum yolları hastalıklarına yol açmaktadır.

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

REKLAM Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir