Home / Genel / Böbrek İltihabı Derdine Veda Ettiren Kür!!

Böbrek İltihabı Derdine Veda Ettiren Kür!!

Börek iltihabı daha çok üretra veya mesane bölgesinde oluşan idrar yolu enfeksiyonuna eşdeğer bir rahatsızlıktır. Böbrek iltihabı rahatsızlığına mutlaka erken müdahale edilmelidir. Bu rahatsızlık yeterince hızlı bir şekilde tedavi edilmez ise, böbrekleri geri dönüşü olmayan bir yola sokabilir. Bu sebeple bakteriler de kan dolaşımına yayılıp sonucu ölümlere kadar gidebilir.

Böbrek iltihabı tedavisinde antibiyotik kullanımından sonra kişinin hastaneye yatışı da istenilebilir. Börek iltihabı yaşayan kişilerde yüksek ateş, titreme , karın ve bel ağrısı, sık sık idrara çıkma isteği, kötü kokan idrar gibi belirtiler sıklıkla görülebilir. Bunların yanında idrara çıkarken yanma hissi de kişi de oluşabilir.

Böbrek iltihabı rahatsızlığı daha çok sık sık sigara tüketen kişilerde, sürekli ilaç kullanan kişilerde ve uyuşturucu kullanan kişilerde görülebilir Bunların yanında romatizmal kalp kapak hastalığı olanlarda da bu rahatsılık çok sık görülebilir.

BU rahatsızlıkla başa çıkmak için artık ilaçlar yerine bir çok insan doğal yöntemleri tercih etmektedir. Bizler de siz değetli okurlarımız için bu rahatsızlığı ortadan kaldıracak mucizevi bir kürden, bu kürün malzemelerinden, yapılışından ve uygulanışından bahsedeceğiz.

Malzemeler

  • 2 Su bardağı su
  • 1 orta boy sarı soğan

Hazırlanışı

2 su bardağı su bir tencerenin içine alınır ve orta boyutta olan sarı soğan 4 parçaya bölünerek kaynamış olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı bir şekilde 5 dk boyunca ağzı açılmadan kaynatılır. Kaynatılan soğan kapağı açılmadan ılımaya bırakılır. Ilıyan soğan kürü öğle ve akşamları yemeklerden yaklaşık 10 dk önce içilir. Soğan kürü günlük taze şekilde hazırlanmalıdır.

Sağlıklı Günler…

About Dilara Kal

Check Also

Baş Ağrısına Göre Ne Hastalığın Olduğunu Anla

Peki bu baş ağrılarının ne gibi çeşitleri var? Hangi baş ağrısına ne sebep oluyor? Sorularınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir