REKLAM
X
Home / Genel / Bill Gates Açıkladı “Hazır Değiliz”

Bill Gates Açıkladı “Hazır Değiliz”

Bill Gates, covid_19 salgınının çok öncesinde salgın hastalıklar ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Tüm dünyayı etkisi altına alın covid_19 virüsünün ortaya çıkmasıyla Bill Gates’in geçmiş dönemde yaptığı açıklamalar gündemi epeyce meşgul ediyor.

2015 yılında ” Dünya bir salgın hastalığa hazır değil” açıklamalarının ardından 2019 yılında Çin de ortaya çıkarak kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan covid_19 virüsü sonrasında en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

Yıllar önce yaptığı bu uyarının ardından şimdi de dünyanın yeni bir salgına hazır olmadığını açıkladı. Dünyanın en önde gelen basın yayın organlarından biri olan The Wall Street Journal haberinde Bill Gates uyarılarına yer verdi. Gazete haberinde Bill Gates,” Salgın hazırlıklarına gösterilen ilginin beklediğimden daha düşük olmasından endişeliyim” açıklamasını yaptı.

REKLAM

100 Günde Aşı Üretilmeli

Tüm dünyanın yeni bir salgın hastalığa karşı daha hazır halde olması gerektiğini aktardı. Bill Gates 100 gün içerisinde aşının üretilebilir hale gelmesi gerektiğini belirtti. Bunun dışında 100 gün içerisinde üretilen bu aşıların yine aynı sürece içerisinde tüm dünyaya ulaştırılabilir olması gerektiğini savundu.

Gerekli Önlemler Alınmalı

REKLAM

Bill Gates açıklamalarının sonunda dünyanın yeni bir salgın hastalığa kısa sürede önlem alabilecek yetkinlikte olduğunu belirten Bill Gates, tek eksiğin henüz bu duruma karşı somut ve doğru adımların atılmamış olmasını belirtti.

Bill Gates ve eski eşi tarafından kurulan Bill&Melinda Gates Vakfı tarafından bir rapor yayımlandı. Yayımlanan raporda tüm ulusların sağlık alanında daha fazla yatırım yapmaları gerektiğini konusunda uyarılarda bulundu.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.