REKLAM
X
Home / Genel / Bilim kurulu toplantısı yeniden yapılacak: Tekrardan normalleşme dönemleri için yeni adımlar atılacak mı?

Bilim kurulu toplantısı yeniden yapılacak: Tekrardan normalleşme dönemleri için yeni adımlar atılacak mı?

Son dakika açıklamalarına bakılacak olduğu zaman korona virüs bilim kurulu saat 16:30 sularında videolu konferans yöntemi ile bir araya gelecek ve toplantı yapacaklar. Kritik olan toplantının ardından aşılama dönemlerindeki son durumların ardından normalleşme dönemleri için de görüşmeler başlayacak.

Korona virüs salgın süreçleri ile ilgili mücadele sırasında tavsiye edilen kararların alınacak olduğu bilim kurulu toplantısı 16:30 sularında video konferans yöntemi ile meydana gelecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantısının hemen ardından 18:30 sularında YouTube platformu üzerinden canlı yayın ile alınan kararlar hakkında açıklamalarda bulunacak.

REKLAM

Masada hangi konular olacak?

REKLAM

Tüm ülke genelini çok yakından ilgilendirmekte olan toplantı içerisine haziran ayı ile beraber başlamış olan aşı seferberliği sırasında son durum hakkında görüşmeler olması ön görülüyor. Bir yandan da haziran ayından itibaren geçerliliği sona erecek olan kademeli normalleşme süreci ile ilgili planlaması yapılan adımların tekrar görüşülmesi bekleniyor. Konuların baş kısımlarında ise maske takma durumları ve hafta içi kısıtlamalarından Pazar sokağa çıkma kısıtlamalarına kadar her şeyin görüşülmesi ön görülüyor.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kör eden sineklerin görüldüğü o bölgemiz alarmda!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde bulunan illerimizde görülen ve tıp literatüründe ‘Bovine Ephemeral Fever’ olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir