REKLAM
X
Home / Genel / Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Önemli Açıklamalar

Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Önemli Açıklamalar

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan bilim kurulu pandemi süreci ve 3 doz aşı ile ilgili önemli kararlar aldı.  

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada 3 doz aşı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda sona gelindiği belirtilerek, daha önce 3 doz aşı yaptırmış olan kişilerin virüse karşı daha dayanıklı olduğu ve buna bağlı olarak yoğun bakıma yatış dönemlerinde daha iyi korunduğunun anlaşıldığı belirtildi.

REKLAM

Aşı sayesinde toplumsal bağışıklığın daha kısa sürede elde edilebileceğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘’ Bugün için en önemli sonuç, 2 doz inaktif aşı olmuşsanız, 3. doz inaktif aşınızı geciktirmeden yaptırarak virüse karşı koruma seviyenizi yükseltmeniz gerekir’ ’dedi.

Eğitimin Yüz Yüze Yapılması En Önemli Hedefimiz

REKLAM

Bilim kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca, Bugün yapılan toplantı sırasında aşı etkinliği analizimizin sonuçlarını ve okullarda alınması gereken tedbirleri ele aldık dedi.

Bunun yanı sıra aşı programını ve toplumun uyması gereken tedbirlerinde ele alındığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilim kurulu tarafından okulların güvenle açılması ve eğitimi kesintisiz sürdürmesine yönelik tedbirleri içeren bir rehber hazırlandığını belirtti.

REKLAM

Sözlerini aşı ve eğitimin yüz yüze sürdürülmesi ile ilgili alınacak tedbirlerle sürdüren Bakan Koca, ‘’ Daha önce de belirttiğim gibi tek hedefimiz okullarımızda yüz yüze eğitime geçilmesi ve bunun sürekliliğinin sağlanmasıdır’’ dedi:

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir