REKLAM
X
Home / Hastalıklar / Bağırsaktaki Parazitleri Temizleyen Gıdalar

Bağırsaktaki Parazitleri Temizleyen Gıdalar

Bağırsaklar vücudumuzun ikinci beynidir. Sağlıklı bir beden de olmazsa olmazlardan biride bağırsak florasının sağlıklı bir şekilde çalışmasıdır. Bağırsaklardaki bazı parazitler oldukça zararlıdır. Öyle ki hayat kalitemizi dahi düşüren birçok rahatsızlığın sebebi bu zararlı parazitlerdir.

Bu yazımızda bağırsakları zararlı parazitlerden temizleyen doğal ve oldukça etkili olan gıdaları sizler için derledik. Buyurun yazımızda;

  • Badem

Bademde bulunan yüksek yağ asidi konsantrasyonu, bağırsaktaki parazitlerin artmasına ve gelişmesine engel olmaktadır. Ayrıca badem kalp sağlığı için oldukça faydalı bir gıdadır.Zengin protein,potasyum ve E vitamini barındırması ile tam bir kalp dostu gıdadır.

REKLAM
  • Sarımsak

Sağlığa birçok faydası olan sarımsağın virüs, mantar, parazit, bakteri gibi birçok zararlılara karşı oldukça etkilidir. Ağır metallerin vücuttan atılmasına ve sivrisinek, kene gibi parazitlere karşı da oldukça etkilidir.

REKLAM
  • Kekik Yağı

Kekik yağı antibakteriyel özelliği ile birçok parazitin bağırsaklarda gelişmesini engeller. İçerisinde bulunan serbest radikaller sayesinde bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur. Kekik yağı ayrıca enfeksiyon ve kanser hücrelerine karşı da oldukça etkili olduğu bilimsel olarak tespit edilmiştir.

REKLAM
  • Kekik

Kekik bağışıklık sistemini güçlendiren hormonların üretildiği timusu uyarır ve bu durumda güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanızı sağlar. Vücudun savunma sistemlerini harekete geçiren kekik bağırsaklarda bulunan parazitlerinde öldürülmesini sağlar.

  • Ceviz

Faydalarını saymakla bitiremediğimiz cevizin bir faydası da bağırsak sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Ayrıca ceviz kan hücrelerinin de temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

  • Nar

Doğal bir antioksidan deposu olan narın bir faydası da bağırsakta bulunan parazitlerin yok edilmesine yardımcı olmasıdır. Ayrıca nar antioksidan yapısı ile bağışıklık sistemini güçlendirir ve kanser hücreleri ile mücadele eder.

  • Yaban Mersini

Yaban mersini neredeyse bütün bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Bağırsaklarda bulunan zararlı mikroorganizma ve parazitleri yok ederek sağlıklı bir boşaltım sistemine sahip olmanızı sağlar. Ayrıca bağırsak enfeksiyonlarına karşı oldukça etkili olan yaban mersini tam bir doğal antibiyotiktir.

  • Karanfil Yağı

Karanfil yağı antibakteriyel, antiviral ve antifungal yapısı sayesinde bağırsaklarda bulunan parazit ve solucanların yok edilmesinde oldukça etkili olan bir gıdadırç Vücudumuzda bulunan parazit yumurtalarını yok ederek, zararlı parazitlerin üremesini engellemektedir.

About Dilara Kal

Check Also

Kas ve Kemikleri Güçlendiren Kür

Sağlıksız ve dengesiz beslenme nedeni ile vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri tam olarak alamıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.