REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / Bağırsakları Temizleyen Doğal Gıdalar Nelerdir?

Bağırsakları Temizleyen Doğal Gıdalar Nelerdir?

Bağışıklık(kolon) ve sindirim sisteminin en önemli organlarından birisi olan bağırsaklarımızın sürekli temiz ve sağlıklı olması gerekmektedir. Bağırsaklarımız doğal ve sağlıklı yollarla temizlenmediği zaman kanser, kalp, sinir ve sindirim sistemi hastalıklarına yakalama riskiniz oldukça artar. Bağırsaklarımızın toksinlerden arındırılması için yapılabilecek en doğal ve sağlıklı tedavi tükettiğimiz gıdalardır. Peki hangi gıdalar bağırsaklarımızı temizler? Bu yazımızda bağırsakları sağlıklı ve doğal bir şekilde temizlemek için tüketmemiz gereken doğal gıdaları açıklayacağız. Buyurun yazımızda;

Bağırsakları Temizleyen Gıdalar

  • Lahana

Pancar sindirim sistemini hızlandıran ve bağırsakları toksinlerden arındıran bir bitkidir. Bunun yanında içeriğinde bolca demir ve potasyum gibi oldukça faydaları vitaminleri içerir. Kabızlığı engeller, sindirim sitemini hızlandırdığı için zayıflamanıza da yardımcı olur.

  • Kereviz

Kerevizin sağlığımıza olan birçok faydasını daha önceki yazılarımızda paylaştık. Konumuzla alakalı olarak kereviz kanı temizler ve bağırsaklarda bulunan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

  • Sarımsak

Sarımsağın doğal bir antibiyotik olduğu herkesçe bilinmektedir. Sarımsak aynı zamanda karaciğerde ve bağırsaklarda bulunan toksinleri vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca bağırsaklarda bulunan mikropları, bağırsak parazitlerini ve mikropları yok eder.

  • Soğan

Mucizevi bir bitki olan soğan bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirim sitemini korur, bağırsakları toksinlerden arındırır. Antibakteriyel özelliği vardır.

  • Yeşil Çay

Yeşil Çayın faydası saymakla bitmiyor. Doğal bir ilaçtır. Antioksidan içerir kanser hücreleri ile mücadele eder. Konumuzla alakalı olarak bağırsakları temizler, sindirim sistemini hızlandırır ve rahatlatır. İdrar ve ödem söktürücüdür.

  • Zencefil

Zencefil bağırsak iltihaplanmasını engeller. Bağırsaklarda bulunan parazit ve bakterilerle mücadele eder. Ayrıca şişkinliğe iyi gelir spazm ağrılarını giderir bağırsakları rahatlatır.

  • Domates

Domates yüksek miktarda antioksidan içerir. Bağırsakların sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Mevsiminde tüketmeyi unutmayın.

  • Limon

Limon C vitamini kaynağıdır. Bağışıklığı ve sindirim sistemini korur, güçlendirir. Bağırsakları ve safra kesesini korur.

  • Keten Tohumu

Keten tohumu bağırsaklarda bulunan parazitleri ve bakterileri ortadan kaldırır. Bağırsaklarda bulunan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

  • Su

Tüm bunların yanında sağlığımız için bol bol su tüketmemiz gerekir. Vücuttaki toksinlerin vücuttan atılması için su içmek oldukça önemlidir. Bunun yanında sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmak istiyorsanız tükettiğiniz gıdaların temizliğine önem verin. Şekerli ve aşırı yağlı zararlı gıdalardan uzak durun.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Saraçoğlu Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları İçin Kür

Hareketsiz yaşam tarzı ya da uzun süre yanlış çalışmaya bağlı olarak oluşan sırt, bel ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir