REKLAM
X
Home / Genel / Avrupa’da çalışmak isteyenlere müjde!

Avrupa’da çalışmak isteyenlere müjde!

Avrupa’da çalışmak refah seviyesi bakımından dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Kuzey Avrupa ülkesi, farklı meslek kollarından binlerce personel alımı yapılacağını ve en düşük ücretin de 5376 Euro olacağını duyurdu.

REKLAM

Ekonomik açıdan gelişmiş, refah seviyesi yüksek Kuzey Avrupa ülkesi Danimarka, farklı meslek programlarından binlerce eleman arayışı içerisinde. Danimarka, alınacak personellere en düşük 5 bin 376 Euro aylık ücret verileceğini açıkladı. Açıklanan tutar, Türk lirasıyla hesaplandığında şu anki kur fiyatlarına göre 82 bin liranın üzerinde aylık ücrete denk geliyor.

Avrupa’da çalışmak için HANGİ MESLEK KOLLARINA ALIM YAPILACAK?

Danimarka’nın alım yapacağı meslek grupları şu şekilde listelendi:

REKLAM

Satış Müdürü, Şehir Planlamacısı, Arazi Müfettişi, Biyolog, Makine Mühendisi, İnşaat Müdürü, İnşaat Mühendisi, Çevre Mühendisi, Kimya Mühendisi, Tasarımcı, Doktor, Tıbbi Danışman, Başhekim, Anestezi Hemşiresi, Hemşire, Diş Hekimi, Klinik Diyetisyen, Meslek Terapisti, Radyografi, Tıbbi Laboratuvar Teknisyeni, Diş Hijyenisti, Yetişkin Eğitim Merkezi Öğretmeni, İlkokul Öğretmeni, Ortaokul Öğrencileri İçin Bağımsız Yatılı Okullarda Öğretmen, Çocuk Bakıcısı, Sosyal Eğitim Görevlisi, Okul Öncesi Öğretmen Yardımcısı Denetçi, Muhasebe Kontrolörü BT Mimarı, BT Mühendisi, BT Proje Lideri, Programcı Ve Sistem Geliştiricisi Hukuk Görevlisi, Kütüphaneci, Psikolog Bina Teknisyeni, Sıhhi Tesisat Teknisyeni, Tesisatçı, Operasyon Ve Üretim Müdürü Çevre Teknisyeni Hesap Yöneticisi, Satış Danışmanı, İş Ve Şirket Danışmanı, Yerel Otorite Vaka Yöneticisi, Emlakçı, Çalışma İdari Sekreteri, Tıbbi Sekreter, Yönetici Katibi, Ofis Asistanı, Büro Memuru, Okul Sekreteri, Ticaret Asistanı Kilise Memuru, Çiçek Dekoratörü Muhasebeci Asistanı, Muhasebeci, Muhasebe Memuru Kuaför, Sosyal Ve Sağlık Hizmetleri Asistanı Peyzaj Bahçıvanı, Bahçıvan Duvar Ustası, Marangoz, Tesisatçı Kaporta Metal İşçisi, Demirci, Sac Metal İşçisi, Demir Ve Metal Servis Teknisyeni, Endüstriyel Teknisyen, CNC Operatörü, Mekanik Elektrikçi, Elektrik Müteahhidi, Tamirci Kasap, Fırıncı, Usta Fırıncı, Şef

Avrupa’da çalışmak EN AZ 82 BİN LİRA AYLIK ÜCRET

Aranan personellere verilecek ücret detaylarını da paylaşan Danimarka, asgari olarak 5 bin 376 euro ücret verileceğini açıkladı. Türk lirasındaki karşılığı 82 bin liranın üzerinde olan 5 bin 376 euro, verilecek en düşük ücret olacak.

NASIL BAŞVURULABİLİR?

Danimarka, Türkiye’den de alım yapacak. Alımlar için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar iş ilan sitelerinde profil oluşturarak Danimarka firmalarına başvuruda bulunabilir. Kendi meslek kollarına ilişkin yapacakları başvurularla işverenler tarafından kabul edilecek vatandaşlara, Danimarka tarafından kısa sürede vize ve oturma izni tanınacak.

REKLAM

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir