REKLAM
X
Home / Genel / Aspirinin Çamaşırlardaki Mucizesi

Aspirinin Çamaşırlardaki Mucizesi

Kadınların ve ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelen en önemli konulardan biri de beyaz çamaşırların her ne kadar yıkanırsa yıkansın eski beyazlığına dönmemesi ve yıkandıkça eski görüntüsünde olmamasıdır. Beyaz çamaşırlar zaman içerisinde aşınırlar ve eski canlı parlak ve tok hallerinden eser kalmaz ve gittikçe grileşebilir.

Grileşen ve solan kıyafetleri de kimse üzerinde taşımak istemez ve giymez. Durum bunu gösterdiğinde kadınlar ve ev hanımlarımız bu çamaşırları beyazlatmak ve eski hallerine döndürmek için bir çok yola başvurulur. Bu başvurulan yollardan en çok tercih edileniyse kimyasal olan yollara başvurmaktır. Bu kimyasal yolların içinde en çok başvurulan şey ise özellikle beyaz çamaşırlarda çamaşır suyudur.

Çamaşır suyu ise en çok kıyafeti yıpratan ve kıyafetin ömrünü en aza indiren yöntemlerden biridir. Bunun yanında çamaşır suyu elle sürekli temas halinde olduğunda da elleri tahriş edecek en zararlı olan kimyasal maddelerden biridir. Bunun haricinde olan bir diğer yöntem ise kadınların çamaşırları sık sık yüksek dereceli ısılarda makinede yıkamalarıdır. Bu da çamaşırların ömrünü kısaltan ve çamaşırların grileşmesine neden olan bir diğer yöntemlerden biridir.

REKLAM

Bu gibi yöntemler çamaşıra zarar verdiği kadar kişinin bütçesine de zarar vermektedir. Günümüz de kimyasal temizleyicilerin çamaşırlardaki lekeleri çıkarma gücü ne kadar artar ise maliyeti de kat daha çok artmaktadır. Bu durum herkesin cebini zorlayacak derecededir.

Fakat doğal yöntemler artık sağlık için ne kadar çok tercih edilse de günlük yaşantımız da da bir o kadar işimizi daha kolaylaştırmaktadır ve cebimizi de bir o kadar rahatlatmaktadır. Pek çok hastalığın başında tedavi yöntemi olarak kullanılan yıllardan beri herkesin bildiği aspirini kullanarak ilk günkü kadar beyaz çamaşırlara hepiniz ulaşabilirsiniz.

Asitli olan yapısı sayesinde en zor çıkarılan kan lekeleri, çay lekeleri ve vişne lekelerinden rahatça ve çok az bütçe harcayarak kurtulabilirsiniz. Bu kolay yöntem için yapmanız gereken sadece 1 kiloluk çamaşıra karşılık sadece 1 tane aspirin kullanmanız.

PEKİ YA ASPİRİNİ NE ŞEKİLDE KULLANMALIYIZ?

REKLAM

Çıkmayan inatçı lekelerden ve gittikçe grileşen kıyafetlerden kurtulmak için aslında yöntem çok basit fakat çoğu zaman bu yöntemler bilinmediği için ev hanımlarının ve kadınların işi daha çok zorlaşıyor. Bunun için aslında en pahalı olan kimyasal ürünler kullanılsa bile istenilen sonuç alınamıyor. Fakat eskiden beri bilinen ve çok düşük maliyetle kıyafetlerinizi beyazlatmak ve grileşmesini önlemek artık daha kolay.

Normalde kan sulandırıcı görevi olan aspirin bu kez de ev hanımlarının ve kadınların yüzünü güldürüyor ve çamaşırları beyazlatıyor. Bunun için yöntem çok basit. Çamaşırlarınızı aspirin ile ilk günkü haline getirmek için yapacaklarınız şöyle;

  • Çamaşırlarınızı yıkamadan 1 gece önce sıcak suda bekletin.
  • Bu suyun içerisine çamaşır ağırlığının her 1 kilosu için 1 adet aspirin tableti ekleyin.
  • Tüm gece aspirinli su içerisinde bekleyen çamaşırlarınızı ertesi gün çamaşır makinesine atın.
  • Makinenizin deterjan gözüne tekrar aynı adette aspirin tableti ve deterjanı ekleyerek yıkamayı başlatın.

Yıkamanızın sonunda çamaşırlarınız ilk günkü beyazlığında olacaktır.

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.