REKLAM
X
Home / Genel / Asgari Ücret Görüşmesi

Asgari Ücret Görüşmesi

Asgari ücret görüşmeleri devam ediyor… Son dakika haberi: Türkiye’nin merakla beklediği 2022 asgari ücret zam toplantısının ikincisi bugün saat 14.00’te Türk-İş’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Herkes büyük bir merakla bu haberi bekliyordu.. İşte toplantı sonrasında açıklanan o rakam..

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret zammı ile ilgili toplumun beklentisinin yüksek olduğunu belirterek, “Makul bir rakam önümüze gelirse hemen imza atarız” dedi. Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder de asgari ücret konusunda yaptığı açıklamada, “Hem işçi hem işveren hem de devletin ortak mutabakatıyla çıkmasını diliyorum.” vurgusunu yaptı.

REKLAM


ASGARİ ÜCRETE VERGİ AYARI

REKLAM

Hükümet asgari ücretteki artışla ortaya çıkan maliyetin yükünü hafifletmek için işletmelere vergi ve prim desteği vermeyi planlıyor. Vergi ve 5 puan işçi primi indiriminde de asgari ücret yüzde 31 artması durumunda 4 bin 194 lira, yüzde 34 artması halinde 4 bin 284 lira, yüzde 37 artış halinde 4 bin 373 lira olacak.

REKLAM

Yapılacak asgari ücret zammı sonrası işsizlik maaşı yapılan zam oranında artacak. Asgari Geçim İndirimi, iş göremezlik ödeneği, yaşlılık aylığı, evde bakım aylığı, engelli aylığı zamlanacak.

Diğer haberler için: https://saglikbilinci.net/

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Yasak Elma Rol Alan Zehra Erkek Mİ?

Fox TV de yayınlanan yasak elma dizisindeki Zehra karakteri erkek mi? REKLAM Fox TV’de yayınlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir