REKLAM
X
Home / Genel / Almanya İşçi Alımı Nasıl Yapılır?

Almanya İşçi Alımı Nasıl Yapılır?

Almanya İşçi Alımı için bu yazımızı muhakkak okumalısınız. Almanya iş gücünü kuvvetlendirmek amacıyla binlerce personel alınacağını açıkladı. Türkiye’den de alım yapacak olan sanayi devi, alımları OBM aracılığıyla yapacak.

OBM, Türkiye’den Almanya’ya yapılacak personel alımlarında ön ayak olacak. Başvuran ve Almanya tarafından başvurusu kabul edilen personellere saatlik 12 Euro ücret verilecek. Verilecek tutarın Türk lirasındaki karşılığıysa 168 lira.

OBM NEDİR?

OBM İnsan Kaynakları Şirketi, Türkiye’den yapılacak alımlarda Almanya’ya destek oluşturan ve İŞKUR ile bağlantı kurarak Türkiye’deki işsizlik oranını düşürmeyi hedefleyen bir şirkettir. İlk etapta 2019 yılı içerisinde 10 bin alımda aracılık sağlayan şirketin, yeni alımlarda da aracı olacağı belirtiliyor.

REKLAM

EN DÜŞÜK ÜCRET

Alım yapılacak alanlar ve başvurular hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar Almanya elçilik veya başkonsolosluklarına ulaşarak bilgi edinebilir. Almanya’dan alım yapılacak alanlarla ilgili personellere 2 bin 500 euro maaş verileceği duyurusu yapılmıştı.

Almanya İşçi Alımı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Almanya, alım yapılacak kadrolarla ilgili şartlarını da açıkladı. Şartlar arasında en önemli olan başvuracak kişilerin 20 ile 45 yaş aralığında olması gerekiyor.

İlk etapta 10 bin personel alımı yapacak olan Almanya, toplamda 80 bin personeli bünyesine katacak. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler aşağıda yer alan forma erişim sağlayarak bilgilerini gönderebilir.

REKLAM

Ancak, bilgiler gönderilirken özel bilgilerinizi paylaşmamanız gerektiğini ve bilgilerden sonraki hiçbir aşamada sizden ücret talep edilemeyeceğini hatırlatmak isteriz. Bu noktada ücret talebinde bulunulursa, size ulaşan kişilere itibar etmeyiniz.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLA

REKLAM

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

7 comments

 1. 10 yilik tir soforuyum Almanyada calismak istiyorum

 2. İşe cok ihtiyacım var halkla ilişkiler ve tanıtım menzınuyum ve şuan annem ve babam calışmıyor ve okumakta olan bir kardeşim var annem saglık nedeniyle işten cıktım şuan durumu iyi ve tekrar işr başlamak istiyorum . Hırslı ve sorumluluk sahibi ve iş konusunda asla iştrm kacmam ve ögrenmeye acığım.

 3. Ben iş makinası ve kamyon tamircisiyim Almanya’da çalışmak isterim

 4. Havalandırma iscisiyim

 5. Yurtdışında çalışmak istiyorum

 6. Lojistik Ön lisans Öğrencisiyim 22 Yaşındayım
  İrt Nu 0545 291 35 67 Boks Yapıyorum
  Milli Takıma Girmek İçin Çalışıyorum
  Şuanda Bir Şirkette Halkla İlişkiler Departmanında
  Çalışıyorum Ve Şatış Departmanıylan İlgileniyorum
  Daha Önceden Kendi İşyerimiz Vardı

 7. Your comment is awaiting moderation.
  Lojistik Ön lisans Öğrencisiyim 22 Yaşındayım
  İrt Nu 0545 291 35 67 Boks Yapıyorum
  Milli Takıma Girmek İçin Çalışıyorum
  Şuanda Bir Şirkette Halkla İlişkiler Departmanında
  Çalışıyorum Ve Şatış Departmanıylan İlgileniyorum
  Daha Önceden Kendi İşyerimiz Vardı
  [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.