REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Bitkisel Sağlık / Akciğer Detoksu Macunu Nasıl Yapılır

Akciğer Detoksu Macunu Nasıl Yapılır

Sigara içenler için devrim niteliğinde olan bu macun; sigara tüketip zararlarının farkında olan kişiler için ilaç niteliğinde. Sigarayı bırakamıyorsunuz fakat en azından zararlı etkilerinden kurtulayım diyorsanız yazımızı dikkatle inceleyin…

Oldukça basit malzemelerden oluşan macunumuzu sizlere aktarmadan önce, malzemelerin vücutta bıraktığı etkileri açıklayalım.

  • ACIBADEM

Macun haline getirilen acıbadem, sigara ve zararlı toksinlerin etkisiyle sertleşen akciğerin yumuşamasına yardımcı oluyor. Acıbadem akciğerin dokularını ve kanallarını yumuşatıyor.

  • ZENCEFİL

Faydalarını saymakla bitiremediğimiz zencefilin bir faydası da sigaranın zararlı etkilerinden kurtulunmasını sağlıyor. Zencefil, akciğer gözeneklerini açarak nefes darlığını ortadan kaldırıyor. Akciğerlerin rahat bir şekilde işlevini yerine getirilmesini sağlıyor.

  • MEYAN KÖKÜ

Meyan kökünün en önemli özelliği, zararlı toksinleri balgam ile vücuttan atılmasını sağlamaktır. Ayrıca meyan kökü karaciğer yağlanmasını ve karaciğerde toksin birikimini engeller.

Aktardığımız bilgilerin ardından şimdide Sigaranın zararlı etkilerini ortadan kaldıran Acıbadem Macununu aktaralım;

Acıbadem Macununun Hazırlanışı ve Tüketim Şekli

Malzemeler

  • 300-400 gram doğal Bal. (Marketlerde satılanları kullanmayın)
  • 2-3 yemek kaşığı toz haline getirilmiş Acıbadem.
  • 2 yemek kaşığı özü çıkartılmış Meyan kökü
  • 1 yemek kaşığı Zencefil
  • 200 gram keçiboynuzu(isteğe göre)

Hazırlanışı ve Tüketim Şekli;

Tüm malzemeleri uygun olan bir çelik tencereye ya da borcama aktarın ve ocağa yerleştirin. Kısık ateşte kaynamaya bırakın ve bir yandan da macunun iyice homojen olması için karıştırmaya devam edin. Macunun üstünde beyaz köpükler ve kabarcıklar oluşmaya başladığında ocağın altını kapatın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra cam kavanozda muhafaza edin. Bu macunu sabah uyandığınızda ve akşam uyumadan önce bir tatlı kaşığı alarak tüketin. Ve tüketimini düzenli bir şekilde yapın.

Acıbadem Macununu kullanmaya başladığınız andan geçen 5-6 haftalık süreçte akciğerlerde bulunan zararlı toksinlerin %85-90 oranında vücuttan atıldığını gözlemleyeceksiniz. Bunun yanında meyan kökü ve zencefil sigara içme isteğinizi azaltarak, sigarayı bırakmanıza yardımcı olur.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Gümüş Düğme Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Gümüş düğme otu Balkanların doğusuna özgü olan bir bitkidir. Bunun dışında Kuzey ve Güney Amerika …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir