REKLAM
X
Home / Genel / ADET SANCISINI BİTİRİYORUZ!!

ADET SANCISINI BİTİRİYORUZ!!

Kadınlar fizyolojik olarak erkeklerden daha farklıdır. Bu farklılığın en başında da neredeyse her kadının yaşadığı her olan regl döngüsüdür. Bu dönemde kadınlar hem fiziksel olarak şişerler ve vücutlarının bazı noktaları çok hassaslaşır. Duygusal olarak ise sinirler gerilir, tahammülsüzlük başlar ve alınganlık durumları çok yüksek noktalara çıkar. Regl sancısı da bu döngünün en rahatsız kısmıdır. Tüm kadınların sosyal yaşantısını. iş hayatını ve özel hayatını etkileten en büyük sorunlardan biridir. Neredeyse bütün kadınlar bu dönemlerinde bu sancılı olan ağrıyı çeker ve çoğu kadın bununla baş edemeyecek noktaya gelir. Regl sancıları her kadında aynı şiddetle geçmeyebilir. Bazıları bu durumu çok hafif derecede atlatırken bazıları da hastaneye gidecek derecede sancılı atlatırlar.

REKLAM

REKLAM

Bu dönemin sancılı geçirmenin aslında bazı nedenleri vardır;

REKLAM
  • Ergenliğe erken yaşta girmek
  • Aileden gelen regl sancısı durumu
  • Sigara kullanımı
  • 30 yaşından küçük olmak
  • Düzensiz regl kanaması
  • Regl döneminde normalden fazla kanaması olanlar

Bu gibi nedenler regl döneminde sancının diğer kadınlardan fazla olmasına etken nedenlerdendir. Fakat bu dönemde bilinçli davranarak ilaç kullanımının yerine size muhteşem bir doğal kür önereceğiz. Doğal yallar ile bu durumu ortadan kaldırmak artık daha kolay. Siz değerli okurlarımıza bu kürün malzemelerinden, hazırlanışından ve uygulanışından bahsedeceğiz.

MALZEMELER

  • 1 Tutam Civanperçemi (5 gr)
  • Yarım Litre Kaynamış Su (2,5 bardak)

HAZIRLANIŞI

Bu iki malzemeyi derin bir kabın içerisine koyarak yaklaşık 5 dk kadar karıştırın. Karıştırdıktan sonra 5 dk demlenmesi için bekleyin. Hazırladığınız karışım soğuduktan sonra her gün sabah ve akşam 1 su bardağı için.

NOT: Bu karışımı 5-6 ay hiç aksatmadan içiniz. Bir gün içip bir gün içmeme durumunda etkisini göstermeyebilir. Doğru uyguladığınız taktirde sancıdan eser kalmayacaktır.

Sağlıklı Günler…

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.