REKLAM
X
Home / Genel / 6 Ay Geri Ödemesiz Devlet Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır

6 Ay Geri Ödemesiz Devlet Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır

Devletin koronavirüs sebebi ile ihtiyaç sahiplerine 6 ay ödemesiz kredi başvuruları başladı. Genel olarak tüm halka uygun olacak şekilde çıkarılan bu kredi aylık hane geliri 5 bin tl altında olan kişiler için uygun olmaktadır. Örnek olarak evde 3 kişi çalışıyorsa toplamda 7 bin tl para giriyorsa başvuru kabul edilmeyecek. İkametgah bilgilerine göre bu kredi başvuru değerlendirilecektir. Kredi başvurusu nasıl yapılır, şartları neledir? cevap vereceğiz.

REKLAM

Kim ne Kadar Ödeyecek?

10 bin lira çekerseniz; altı ay geri borç yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 376 TL ödenecek. Toplamda 11280 lira ödemiş olacaksınız.

7 bin 500 lira çekerseniz; ilk altı ay geri ödeme yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 282 TL ödenecek.Toplamda 8460 lira ödemiş olacaksınız.

REKLAM

5 bin TL çekerseniz ; ilk 6 ay geri ödeme yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 188 TL ödenecek..Toplamda 5640 lira ödemiş olacaksınız.

Kimler Başvurabilir?

Hane geliri 5 bin TL altından olan her Türk vatandaşı başvurabilir. Memurlar, asgari ücretli çalışanlar, serbest meslek çalışanları veya işten çıkarılanlar da bu ödemeye başvuru yapabiliyor. Başvuru yapmak için şartlar hafifletilmiş durumdadır. Çünkü milletimiz ihtiyacı da işten çıkarılmalardan dolayı mevcut. Tabi ki ihtiyacı olmayanların da başvurmalarını önermiyoruz. Çünkü bu para borç olarak veriliyor ve sonunda bunun ödenmesi gerekiyor. Ayağınızı yorganına göre uzatın, gereksiz harcamalardan kaçının.

REKLAM

İhtiyaç Kredisi veya Virüs Kredi Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Sadece devlet bankalarına başvuru yapabiliyoruz. Halk bank , ziraat bankası ve Vakıfbank bu ödemeleri yapabilmektedir. Ziraat bankası internet sitesinden başvuru almaktadır. Diğer bankalar için mobil uygulamadan başvuru yapabilirsiniz.

ziraat bankası başvur

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.