REKLAM
X
Home / Genel / 30 GÜNDE KUM SAATİ OLUN!

30 GÜNDE KUM SAATİ OLUN!

Kadınlar için konu mükemmel vücut ve mükemmel görünmek olunca akan sular duruyor. Kendini diğer kadınlardan bir adım daha önde hissetmek, özgüvenli görünmek kısacası mükemmeli yakalamak istemektedirler. Bunun içinse kadınlar direkt estetik yollara başvuruyor. Aslında bilinmelidir ki bir kadının vücudunun mükemmel görünmesi tamamen kadının kendisinin elinde olan bir şeydir. Yaşımız ne olursa olsun incecik bir bele sahip olmak, kum saati görünümüne ulaşmak aslında çok da zor değil. Bunun için servetler, milyarlar harcamaya bıçak altına yatıp vücudumuzun kendini toplamaya ve istediğimiz kum saati formuna gelmek için beklemeye hiç gerek yok.

Siz değerli okurlarımız için sadece 30 günde kum saati formuna nasıl ulaşacağınız konusunda stratejik bilgiler vereceğiz;

REKLAM

İLK ÖNCE ZİHİN, SONRA BEDEN;

Hayatımız için, vücudumuz için değişiklikler yapmaya başladığımız da ilk olarak zihinsel yönden kendimizi hazır hale getirmeliyiz, özellikle de dış görünüşümüz, vücudumuz için bir değişikliğe karar verdiğimiz de ilk olarak bunu sinyallerini beynimize zihnimize göndermeliyiz. İstediğimiz amaca ulaşabilmek için sürekli, her nerde olursak olalım, durum her ne olursa olsun iyi veya kötü motivasyonumuzu her zaman yüksek tutmalıyız.

Bunun içinse kendinizle diyaloglar oluşturup, kendinizle konuşmayı deneyin. Amacınıza ne kadar çok ulaşmak istediğinizi ve sonuçlarını gördüğünüzde ne kadar mutlu olacağınızı düşünün.

GÜNLÜK EGZERSİZLER YAPMAYA DİKKAT EDİN;

Özellikle kum saati görünümüne sahip olmak için günlük yaptığınız egzersizler çok önemlidir. Bu egzersizlerin içinde günlük yürüme ve koşma her zaman olmalıdır. Bunlara ek olarak ise bisiklet kullanmak ve yüzmek bu görünüme sahip olmak için birebir olan egzersizlerdir. Günlük yapmaktan hoşlandığınız fiziksek hareketlerden de asla vazgeçmemenizi öneririz. En önemlisi ise günlük su kullanımınıza çok dikkat etmelisiniz. Bol bol su tüketmeye dikkat edin. 2,5 litrenin altına hiç bir zaman düşmemeye dikkat etmelisiniz.

YEDİKLERİNİZE VE İÇTİKLERİNİZE DİKKAT EDİN;

İlk olarak şekeri hayatınızdan çıkarın. Kadınlar için bunu yapmanın çok zor olduğunu biliyoruz fakat şeker hiç bir besin değerine sahip olmamasının yanında yüksek kalori miktarına sahip olduğu için vücudunuz da yap depolanmasını destekler. Vücuttan atılması da çok zordur. Bu nedenle de istediğiniz kum saati görünümüne asla ulaşamayabilirsiniz. Öğünleriniz de her zaman 1 ana öğün olmasına çok dikkat edin, bunlar yumurta ve sebze ağırlıklı olmalıdır.

Kırmızı ete veda ederek yağsız ete geçiş yapmaya başlayın. Kırmızı et çok fazla yağ ve kalori içerir. Bu da mükemmel vücuda sahip olmak için yakılması gereken yağları daha da imkansız hale getirir. Kırmızı eti bu süreçte tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız. Bunun yerine tavuk etine de yönelmemelisiniz. Bunların yerine bol bol sebze ve balık tüketmeyi tercih etmelisiniz.

YAĞ SEÇİMİNİZE DİKKAT EDİN;

Bilinenin aksine bütün yağ çeşitleri kiloya sebep olmaz. Aksine bazı yağ çeşitleri kum saati vücut tipine sahip olmak için biçilmiş kaftan görevini görmektedir. Uzak durmanız yağ çeşitleri arasında;

  • GDO ile yapılmış yiyecekler
  • Hayvansal yağlar
  • Doymuş yağlar

Uzak durmanız gereken yağ çeşitlerindendir.

GÜN BOYUNCA KÜÇÜK PORSİYON TERCİH EDİN;

Bu çok öneli bir detaydır. Eğer her gün 5 öğünü küçük ve az şekilde yemezseniz, metabolizmanız yavaşlayacaktır ve vücudunuz bu enerjiyi saklamak için yavaşlayacaktır. Yani bu demek oluyor ki yağ, bir sonraki öğünün gelmeyeceğini düşünerek kendini depolayacaktır. Fakat bunun aksine sindirim sisteminiz her öğünü düzenli bir şekilde alırsa daha hızlı ve kısa bir süre içinde çalışacaktır. Bu şekilde de vücudunuz bir sonraki öğünün geleceğini bilecek ve yağı depolamaktan vazgeçecektir.

Yukarıda paylaştığımız stratejileri 30 gün uyguladığınız da kendiniz de olan mükemmel değişimi göreceksiniz. Kum saati vücut tipine ulaşmak artık daha kolay!!

REKLAM

Sağlıklı Günler…

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.