REKLAM
X
Home / Genel / 10 YAŞ DAHA GÜZELSİNİZ!!

10 YAŞ DAHA GÜZELSİNİZ!!

Günümüz de artık her kadın ve erkek olduğundan daha güzel, genç ve diri görünmek ister. Yaşlandıkça daha çok kremlere bakımlara ve estetik ameliyatlara ihtiyaç duyarız. Bunu sadece dış görünüşümüzü değiştirmek daha güzel görünmek için değil, kendimizi daha iyi hissetmek bulunduğumuz bir ortamda bir adım daha önde olmak ve daha özgüvenli olmak için yaparız. Fakat kimi zaman bakım yapmak, estetik ameliyatı olmak için hem zamanımız kısıtlı olur hem de maddi açıdan çok uçuk fiyatlarla karşı karşıya kalırız. Bunun önüne geçmek artık daha kolay ve pratik. Çünkü artık doğal yöntemlerle 10 yaş daha kendinizi genç gösterebilmek sizin elinizde…

Bu yazımız da sizleri 10 yaş daha genç gösterecek 10 mucizevi sırdan bahsedeceğiz;

,

REKLAM

  • Yüzünüze her gün buzlu masaj yapın;

Soğuk, yüzünüzde ki kan dolaşımını hızlandırır ve cildinizi sıkılaştırır. Cildinizin rengini korur, daha canlı ve parlak hale getirir. Bu da cildin erken yaşta kırışmasını ve yaşlanmasını ortadan kaldırır. Her akşam yatmadan önce ufak dokunuşlarla yüzünüze buzla masaj yapabilirsiniz.

  • Cildinize A vitamini takviyesi yapın;

A vitamini içerikli serumlar ve kremler yüzünüzün dokusunu korumasını sağlar. Eczane ürünleri olan serumlar ile A vitamini içeren serumları birleştirip bir ”Gençlik İksiri” elde edebilirsiniz. Bu sizin 10 kat daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

  • Cildinizi güneşe karşı koruyun;

Güneşten gelen UV ışınları cildinizde güneş lekelerine kırışıklıklara neden olur. Bunun önüne geçmek için ”SPF” filtreli koruyucuları yaz kış demeden cildinize uygulayın. Bu kremlerin içinde A,E ve C vitaminleri içerir. Bunun yanı sıra güneşe çıkarken gözlük ve şapkalarla kendinizi koruyabilirsiniz.

  • Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın;

Cildinizi her gün mutlaka düzenli olarak nemlendirin. Bu cildinizin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır. İleri ki yaşlarda bu sizin için çok büyük bir avantaj olacaktır.

  • Eksfoliyatör ile cildinizi daha yeni gösterin;

Yaşınız ilerledikçe cildiniz daha kurumaya ve deri altındaki hücreleriniz ölmeye başlar. Bunu bir sonucu olacak cildiniz soyulmaya ve altından yeni deri çıkmaya başlar. Bundan dolayı cildinizin soyulmasına kendisini yenilemesine izin vermeyi mutlaka unutmayın.

  • Antioksidan içeren yiyecekler tüketin;

Antioksidan içeren yiyecekler hücrelere zarar veren molekülleri yok eder. Cildimiz de yediğimiz her besinle bağlantılı olarak tepki verir. Bu nedenle üzüm, yaban mersini ve ıspanak gibi içerisinde antioksidan içeren yiyecekler tüketmeye dikkat etmeliyiz.

  • Duş almak cildinizin parlaklığını arttırır;

Duş aldığımız da vücudunuz toksin salgıladığı için kan damarınız genişlemeye başlar. Bunun sonucu olarak vücuttaki oksijen miktarı artar ve cildin daha pürüzsüz ve sıkı hale gelmesini sağlar. Bu cildiniz için çok etkili bir yöntemdir.

REKLAM
  • Soğuk kaşık uygulaması yapın;

Geleneksel bir yöntem olan soğuk kaşık uygulamasının hala modası geçmiş değildir. Bu yöntem göz altı şişliklerine ve morluklarına karşı en etkili ve hızlı yöntemdir. Geceden beklettiğiniz iki adet soğuk kaşığın dış tarafını gözlerinizin altına yerleştirerek yukarı-aşağı ve ileri- geri olarak hareket ettirin. Bu işlemi 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

  • Dudak nemlendiricisi kullanmaya özen gösterin;

Dudaklar bir kadın için güzel görünmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Dudaklarınızın daha dikkat çekici görünmesi için içerisinde doğal ürünler olan dudak nemlendiricilerinizi her gün kullanmaya özen gösterin.

  • Parlak saçlar için sıcak ve soğuk uygulaması yapın;

Saçlar kadınlar için vurucu noktalardan biridir ve bakımlı saçlar her zaman kadınları bir adım daha önde gösterir. Saçınızı yıkadıktan sonra başınızı soğuk bir suyun içine daldırıp çıkarın. Sıcaktan soğuğa olan geçiş saç tellerinizin daha sağlıklı parlak ve yumuşak görünmesini sağlayacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz 10 mucizevi sır sizin 10 yaş daha genç görünmesini sağlayacaktır. Bunları uyguladığınız da değişimi kendi gözlerinizle görüp inanamayacaksınız.

Sağlıklı günler…

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.