REKLAM
X
Home / Genel / 1 Haftada Mantardan Kurtulun!!

1 Haftada Mantardan Kurtulun!!

Vücut mantarı adından da anlaşılacağı üzere mantarların sebep olduğu bir tür deri rahatsızlığına verilen addır. Çoğu insan ömründen 1 defa bu rahatsızlığa maruz kalır ve özellikle bu rahatsızlığa ayakta ve ellerde daha çok rastlanır. Nasıl ki çoğu mantar türü sıcak nemli ve karanlık ortamlardan hoşlanıyorsa ayak mantarı da bu şekilde sıcak karanlık ortamlardan hoşlanır. Ayakkabının içerisinde uzun bir müddet kalan ayaklar, mantar rahatsızlığının ortaya çıkması için çok elverişli ortamlardır.

REKLAM

Özellikle de çalışan insanlarda gün içerisinde uzun süre ayakların ayakkabının içerisinde kalması mantar hastalığına sebep olan en başlıca faktörler arasında yer almaktadır. Dar sıkı ve kapalı ayakkabıların kullanımı, ayakların olduğundan fazla terlemesi, ayakların yıkandıktan sonra kurutulmaması, uzun süre spor yaparak ayakların ayakkabının içinde kalması ve ayak yaralarına sahip olmak ayak mantarına zemin hazırlayacak nedenler arasında gösterilebilir.

Ayak mantarı bulaşıcıdır ve ayakkabıların , çorapların ve terliklerin başka biriyle paylaşılması ile, toplu kullanım yerleri olan spor salonları, hamamlar ve yüzme havuzlarında yerlere çıplak ayakla basılması ile de kolaylıkla bulaşabilir. Ayak mantarı uzun süreler sonucunda atlatılabilen yada hiç atlatılmayan sürekli tekrarlayan bir hastalık türüdür. Fakat size vereceğimiz muhteşem kür tarifi ile ayak mantarlarından 1 haftada kurtulabilirsiniz!! Sizler için bu kürün malzemelerinden yapılışından ve uygulanışından bahsedeceğiz!!

REKLAM

MALZEMELER

  • 2-3 yemek kaşığı aynı safa bitkisi
  • 2-3 yemek kaşığı su

HAZIRLANIŞI

2-3 kaşığı suyun içine 2-3 yemek kaşığı aynı safa bitkisini koyunuz. Kısık ateşte lapa haline getiriniz. Ilıdıktan sonra tülbente sararak mantarlı bölgeyi kaplayacak şekilde üzerine koyunuz. En az 3 en fazla da 10 saat etki ettiriniz.

Sağlıklı Günler…

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir